Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczycielowi przebywającemu na urlopie dla poratowania zdrowia od 01.09.2017 r. do 31.08.2018 r. należy udzielić po powrocie do pracy urlopu uzupełniającego w wymiarze 8 tygodni zgodnie z art. 66 ust. 1 Karty Nauczyciela?
Nauczyciel nabędzie prawo do urlopu uzupełniającego za 2018 rok w wymiarze 8 tygodni - zarówno podczas ferii zimowych, jak i wakacji będzie przebywał na urlopie dla poratowania zdrowia.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Woźna (zatrudniona od 1 kwietnia 2014 r. do nadal ) od 14 lipca 2021 do 10.01.2022 r przebywała na zwolnieniu lekarskim, od 11 stycznia 2022 r. do 5 stycznia 2023 r. przebywa na świadczeniu rehabilitacyjnym. Aktualnie na początku listopada u pracownika zostanie przeprowadzona operacja. Po miesiącu od operacji pracownik będzie musiał przejść co najmniej 6 tygodniową rehabilitację. W związku z tym iż po 5 stycznia 2023 r. pracownik nie rokuje powrotu do pracy (zbyt krótki okres po operacji) pracownik zamierza złożyć wniosek o półroczną rentę z tytułu czasowej niezdolności do pracy. Dodam że niezdolność do pracy nie powstała w wyniku wypadku przy pracy ani w drodze do niej. 1. Czy po otrzymaniu renty z tytułu czasowej niezdolności do pracy pracodawca powinien rozwiązać umowę o pracę? 2. Czy w trakcie pobierania renty pracownik może przebywać na urlopie bezpłatnym? 3. Jeśli pracownik uzyska rentę z tytułu czasowej niezdolności do pracy a pracodawca nie rozwiąże umowy o pracę to jak usprawiedliwić jego nieobecność w pracy czy może być to np. urlop bezpłatny na czas otrzymania renty? 4. Czy w przypadku rozwiązania umowy o pracę w związku z przejściem na rentę pracownikowi przysługuje odprawa rentowa? (jeśli jest ro renta czasowa a pracownik deklaruje chęć powrotu do pracy po jej zakończeniu). 5. Czy i kiedy w tym przypadku kierować pracownika na badania do medycyny pracy? 6. Jeśli umowa o pracę nie będzie rozwiązana a pracownik będzie miał prawo do renty: - czy nabywa prawo do urlopu za okres przebywania na rencie? - czy okres przebywania na rencie wlicza się mu do stażu pracy? A co w przypadku przebywania na urlopie bezpłatnym w trakcie renty? - czy nabywa prawo do urlopu wypoczynkowego za okres przebywania na urlopie bezpłatnym? - czy okres przebywania na rencie i urlopie bezpłatnym wlicza się mu do stażu pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pytanie dotyczy terminu wypłaty odprawy emerytalnej dla pracownika samorządowego kiedy powinna zostać wypłacona czy w momencie rozwiązania stosunku pracy? Kolejne pytanie powiązane z powyższym dotyczy tej samej osoby i również terminu wypłaty nagrody jubileuszowej w związku z par. 8 ust. 8 ustawy
z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych. Wiem że jest zapis w w/w artykule że "nagrodę tę wypłaca się w dniu rozwiązania stosunku pracy" , ale co w przypadku gdyby emerytura nie została przyznana??
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Urodziłam się 08.08.1960 r. Na dzień 31.12.2008 r. mój staż pracy pracy wyniósł 31 lat 6 miesięcy i 17 dni (w tym 28 lat 3 miesiące 24 dni przy "tablicy" a 3 lata 2 miesiące i 23 dni w rolnictwie). Jestem nadal czynnym nauczycielem i chciałabym jeszcze przepracować 3 lata. Czy zachowam prawo do przejścia na emeryturę na starych zasadach przed ukończeniem 60 roku życia tj.08.08.2020 r.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o informację, czy poprawne są podstawy prawne niniejszego pisma dla sprzątaczki szkolnej:
W związku z Pani pismem z dnia 25.04.2019r. o rozwiązanie umowy o pracę na mocy porozumienia stron w związku z przejściem na emeryturę informuję, iż na podstawie art. 36 ust.2, art. 38 ust. 3 pkt 3 ustawy o pracownikach samorządowych (tj. Dz.U. z 2016r. poz. 902 z późn. zm.) przysługuje Pani odprawa pieniężna w wysokości sześciomiesięcznego wynagrodzenia.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Mam zapytanie dotyczące urlopu dla nauczyciela po urodzeniu dziecka. Pracownica 13.10.2018 r. urodziła dziecko i 23.10.2018 r. złożyła wniosek o udzielenia urlopu macierzyńskiego w wymiarze 20 tygodni. (od 13.10.2018-01.03.2019) 1) w jakiej wysokości powinien być wypłacony zasiłek macierzyński? 2) czy bezpośrednio po upływie tego okresu tj. od 2 marca 2019 roku pani może wykorzystać część urlopu uzupełniającego w wymiarze 42 dni, a po tym czasie skorzystać z urlopu rodzicielskiego, czy jednak musi najpierw skorzystać z urlopu rodzicielskiego i w jakim wymiarze?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe