Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczycielowi stażyście z tytułem magistra i przygotowaniem pedagogicznym zatrudnionemu w niepełnym wymiarze (6/18) bez dodatków do wynagrodzenia należy zmienić wysokość wynagrodzenia zasadniczego na 3010 zł, czy też należy uzupełnić wynagrodzenie do tej wysokości w postaci dodatku wyrównawczego?
Wysokość minimalnego wynagrodzenia ogłaszana jest w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”. Jeżeli chodzi o pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy, to otrzymuje on pensję w wysokości proporcjonalnej do wymiaru zatrudnienia.
Zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu, jeżeli w danym miesiącu, z uwagi na terminy wypłat niektórych składników wynagrodzenia lub rozkład czasu pracy, wynagrodzenie pracownika jest niższe od wysokości wynagrodzenia, następuje uzupełnienie wynagrodzenia do tej wysokości w postaci wyrównania. Wyrównanie wypłaca się łącznie z wynagrodzeniem.
Jeżeli chodzi o wysokość wyrównania, to stanowi ono różnicę pomiędzy wysokością wynagrodzenia godzinowego, wynikającą z podzielenia wysokości minimalnego wynagrodzenia przez liczbę godzin pracy przypadającą do przepracowania przez pracownika w danym miesiącu w ramach pełnego wymiaru czasu pracy, a wysokością wynagrodzenia pracownika w danym miesiącu przeliczoną na godzinę pracy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Mam pytanie związane z rodzajem umów dla nauczycieli od 1 września br.
Czy nauczyciela j. angielskiego, który przychodzi na 2 godz. w tygodniu będę musiała zatrudnić na umowę o pracę?
I jeśli zatrudnić chcę nauczyciela wychowania przedszkolnego, który jest jednocześnie logopedą, to czy na 3 godz. zajęć logopedycznych w tygodniu mogę dać mu umowę zlecenie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o odpowiedź: 1) Sprzątaczka zatrudniona od 01.11.2016 r. do 31.12.2016 r. ; od 01.01.2017 r. do 31.12.2017 r.; od 01.01.2018 r. umowa na czas nieokreślony. Czy na 31.12.2017 r. należy sporządzić świadectwo pracy? 2) Nauczycielka około 15.01.2018 r. urodzi dziecko. Proszę o odpowiedź w jakim terminie od dnia porodu powinna złożyć wniosek do szkoły o udzielenie urlopu macierzyńskiego, rodzicielskiego. Czy są nowe wzory druków?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel będący na urlopie dla poratowania zdrowia (kończy mu się 05 czerwca 2014r.) poinformował mnie, jako dyrektora szkoły, że stan zdrowia nie pozwala mu wrócić do pracy, choroba wymaga dalszego leczenia. Nauczyciel jest po konsultacji z lekarzem specjalistą, który przekazał pacjentce, że nie podpisze zgody na powrót do pracy. W związku z tym mam pytania: 1. Czy nauczyciel, żeby kontynuował leczenie powinien wrócić do pracy na jeden dzień (mimo, że nie ma zgody lekarza z medycyny pracy), a potem przejść na dłuższe l- 4?
2. Czy nauczycielowi przebywającemu na urlopie na poratowanie zdrowia do 05.06.2014, można od września ograniczyć etat?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel przebywający przez 8 lat na urlopie bezpłatnym (pełnił funkcję starosty) ma prawo po powrocie do pracy do urlopu dla poratowania zdrowia?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy w związku z wejściem nowych przepisów odnośnie urlopów w szkole feryjnej dyrektor na pewno może udać się na urlop w czasie innym niż ferie czy wakacje?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe