Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy organ prowadzący szkołę otrzymuje w ramach subwencji dodatkową kwotę na ucznia, który ma przyznane nauczanie indywidualne (fobia szkolna)? Uczeń nie posiada orzeczenia kierującego do kształcenia specjalnego z uwagi na niepełnosprawność.
W algorytmie podziału części oświatowej subwencji ogólnej na 2018 r. m.in. uwzględniono nową wagę obejmującą uczniów nauczanych indywidualnie nie posiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego. Stanowią o tym przepisy rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego w roku 2018. Rozporządzenie zachowuje dotychczasowe wysokości wag dla uczniów objętych kształceniem specjalnym. Wprowadza także dodatkową wagę P32=1,00 dla uczniów objętych nauczaniem indywidualnym, którzy nie posiadają orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego. Standard oświatowy A wzrośnie w porównaniu z rokiem 2017 i wyniesie 5 436 zł. Aby obliczyć szacunkową wysokość dodatkowych środków, które jednostka samorządu terytorialnego otrzymuje z tytułu objęcia ucznia nauczaniem indywidualnym, który nie posiada orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, należy przemnożyć wysokość wagi P32 przez kwotę standardu oświatowego A. Należy pamiętać, że wyliczona w ten sposób suma jest orientacyjna, bo każda gmina ma swój przelicznik, a małe gminy są dodatkowo subsydiowane.
Podstawa prawna:
rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego w roku 2018 (Dz.U. z 2017r. poz.2395).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Od której godziny powinna być otwarta szkoła dla uczniów? Czy na wniosek rodzica dyrektor musi zapewnić opiekę uczniowi np. na świetlicy od godziny 6 rano?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy należy rozliczać się ze zrealizowanych godzin, tj. liczyć je w dzienniku lekcyjnym? I jak to jest z wypisywaniem edukacji wczesnoszkolnej w dzienniku lekcyjnym, czy trzeba rozbijać na poszczególne edukacje?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy rodzeństwo, które ukończyło 11 lat może odbierać dziecko z przedszkola? Zaznaczę, że rodzic podpisuje upoważnienie z adnotacją, że bierze pełną odpowiedzialność za dziecko od momentu odbioru.
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy można anulować uchwałę rady pedagogicznej – uchwalonej zgodnie z przepisami prawa? Jeśli tak, to jak wygląda procedura?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Witam.
W naszej placówce został wprowadzony kodeks etyczny pracowników w ramach kontroli zarządczej. Wszyscy pracownicy zarówno pedagogiczni jak i administracyjno- obsługowi podpisali oświadczenia o zapoznaniu się z jego treścią i zobowiązali się do przestrzegania . Związki zawodowe twierdzą, że kodeksy etyczne nie powinny być wprowadzone a w szczególności dla nauczycieli. Co mówią na ten temat przepisy prawa ?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe