Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy osoba która ukończyła studia I stopnia na kierunku pedagogika opiekunczo-wychowawcza i hospicyjna, oraz studia magisterskie na kierunku praca z osobami o specjalnych potrzebach edukacyjnych moze byc zatrudniona w osrodku rewalidacyjno-wychowawczym na stanowisku nauczyciela, prowadzac zajęcia z dziecmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym ze sprzężeniami lub z dziecmi z niepełnosprawnościa intelektualna w stopniu głębokim?
Moim zdaniem wspomniana osoba NIE MOŻE prowadzić zajęć z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym oraz w stopniu głębokim – w żadnej placówce oświatowej, ani ogólnodostępnej ani specjalnej. Nie ma bowiem wymaganych kwalifikacji jakimi są studia ( tym studia podyplomowe) w zakresie pedagogiki specjalnej o kierunku oligofrenopedagogika.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Z nauczycielem kontraktowym zatrudnionym na 10,16/ 20 etatu został rozwiązany stosunek pracy z zachowaniem 3 miesięcy wypowiedzenia, które upływa 31.08.2019 r. ( art. 225 ust 1 ust 10 ustawy z dnia 14.12.2016 r. przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe). Czy dla tego nauczyciela należy się odprawa?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jeżeli nauczyciel zapisał się na szkolenie na które nie było określonego terminu - było to warunkowane ilością zgłoszeń i termin wypadł w czasie jego planowego urlopu czy można mu zwrócić koszty tego szkolenia - szkolenie było realizowane na skierowanie dyrektora?
- Jak rozliczyć nadgodziny nauczycielowi przedszkola, który tygodniowo ma 2,5 nadgodzin planowych i w dniu w którym pracuje od godz. 6.30 do 15.30 jest oddelegowany na zebranie związkowe ZNP od godz. 11.00 do 14.00 (pełni funkcję prezesa ogniska). Czy nauczyciel po zebraniu wraca do pracy i liczymy mu normalnie nadgodziny? Czy po zebraniu nauczyciel nie wraca już do pracy i zdejmujemy mu nadgodziny planowe?
- Od 1 stycznia br. urlop wypoczynkowy nauczycieli sprawujących funkcję dyrektora szkoły wynosi 35 dni. Proszę o udzielenie odpowiedzi na pytanie w jakim czasie można udzielić ww. urlopu, czy mogą to być:
- ferie zimowe?
- ferie letnie?
- dni, które są dniami wolnymi (tzw. dni dyrektorskie)?
- dni, które są dniami "administracyjnymi" np. wicedyrektorów?
- itp.
Czy są jakieś wyłączenia konkretnych dni, okresów czasu, gdzie urlop wypoczynkowy nie może się łączyć np. z wakacjami lub innymi terminami?
Proszę o interpretację, gdyż nigdzie wprost przepisy nie wyznaczają konkretnego terminu wykorzystywania urlopu przez ww. osoby, a do planu urlopów taka informacja jest niezbędna.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pytanie dotyczy zawierania umów przy projektach unijnych. Osoby zatrudnione do obsługi projektów unijnych miały zawarte już dwie umowy o pracę, w tym momencie jest konieczność zawarcia trzeciej umowy co w skutkach prawnych daje nam już umowę na czas nieokreślony. W takim razie czy powinna być w tym momencie zawarta umowa na czas nieokreślony pomimo że jest to projekt unijny??
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe