Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy osoba posiadająca kwalifikacje pedagogiczne może pracować w przedszkolu w grupie z 2 dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego jako nauczyciel wspomagający od marca 2017 r. jeśli rozpoczęła studia podyplomowe z wychowania przedszkolnego i oligofrenopedagogiki we wrześniu 2016 r., a dyplom uzyska dopiero w lipcu 2017 r.
Wspomnianej osoby nie można zatrudnić obecnie na stanowisku tzw. nauczyciela wspomagającego, albowiem § 7. 1-3 rozporządzenie MEN z dnia 24 lipca 2015 r. w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych (Dz.U 7 sierpnia poz. 1113) wyraźnie mówi, iż taka osoba musi mieć kwalifikacje z zakresu pedagogiki specjalnej. Zatem w/w osoba będzie mogła być zatrudniona dopiero po uzyskaniu uprawnień. Poza tym, w przedszkolu ogólnodostępnym nauczyciela wspomagającego zatrudnia się obowiązkowo tylko w przypadku jeśli są w nim dzieci z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera lub z niepełnosprawnościami sprzężonymi. W przypadku dzieci z innymi niż te niepełnosprawnościami na zatrudnienie takiego nauczyciela musi wyrazić zgodę organ prowadzący.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Proszę o odpowiedź w sprawie zatrudnienia nauczyciela na niepełnym etacie w szkole niepublicznej. Jaka obowiązuje umowa z zatrudnianym nauczycielem? Czy jest to umowa o pracę, czy można podpisać umowę zlecenie? Jak prawnie wygląda sytuacja?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka przebywała na urlopie zdrowotnym od 01.03.2014r. do 28.02.2015, następnie przebywała od 01.03.2015 do 19.05.2015 na zwolnieniu lekarskim. Obecnie czeka na decyzję z ZUS o przyznaniu renty. Czy można przyznać nauczycielce urlop wypoczynkowy za 2015r.? Czy może skorzystać z urlopu bezpłatnego zaraz po L - 4?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W szkole jest zatrudniona osoba niepełnosprawna. W okresie wakacji jest organizowany wyjazd z Funduszu Socjalnego. Czy opiekun do tej osoby może skorzystać z dofinansowania z Funduszu, jeżeli nie jest to zapisane w regulaminie?
- W szkole pracownica jest w ciąży, czy pracodawca ma obowiązek zwolnić ją na badania, które wykonuje w mieście oddalonym o 120 km i praktycznie nie ma tej osoby cały dzień w pracy ? Jeśli tak to proszę o wzór pisma z podstawa prawną.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o wskazanie, czy powinien być ewidencjonowany - a jeśli tak to w jakiej formie - czas pracy dyrektora oraz innych nauczycieli sprawujących funkcje kierownicze.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe