Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy pedagogiem szkolnym może być nauczyciel, który ukończył studia II stopnia Pedagogika opikuńczo-wychowawcza? Kuratorium kwestionuje kwalifikacje. W suplemencie uczelnia odsyła do informacji o kwalifikacjach umieszczonych na stronie www strona już nie istnieje, a uczelnia twierdzi że nie jest możliwe odtworzenie tych informacji. Co wpływa na to, że po ukończeniu kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza na jednej uczelni uzyskuje się kwalifikacje do pracy jako pedagog szkolny, a na innej nie?
Na podstawie § 19 Rozporządzenia MEN z dnia 01.08.2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli, kwalifikacje do zajmowania stanowiska pedagoga szkolnego posiada osoba, która ukończyła min. studia drugiego stopnia na kierunku pedagogika w specjalności odpowiadającej prowadzonym zajęciom oraz osiada przygotowanie pedagogiczne.
Zadania pedagoga szkolnego zostały określone w § 24 Rozporządzenia MEN z dnia 09.08.2017 r. w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach. Zgodnie z jego brzmieniem, do zadań pedagoga i psychologa w przedszkolu, szkole i placówce należy w szczególności:
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel początkujacy rozpoczyna pracę w dniu 08.02.2024r.Do kiedy należy go zatrudnić?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik poszedł na urlop z dniem 4 sierpnia który miała trwać do 22 sierpnia, od 12 sierpnia poszedł na zwolnienie czyli urlop został przerwany. Czy po zwolnieniu lekarskim może wybrać dalszą część urlopu (chodzi o to żeby wykorzystał w roku przysługujące mu 14 ciągłego urlopu)? Czy to będzie się liczyło jako ciągłość, jeśli po zwolnieniu weźmie dalszy urlop? Czy ponownie musi wypisać wniosek na 10 dni urlopu tak aby zapewnić te 14 dni?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel ma mieć w jednej szkole 6 godzin dydaktycznych, a w drugiej 4 godziny ( w tej samej gminie). Jak spisać umowę, żeby liczyło mu się zatrudnienie na pół etatu ?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel grupy przedszkolnej (6 latki) z pensum 24/25 dodatkowo prowadzi zajęcia z doradztwa zawodowego 1/22 oraz zajęcia rewalidacyjne z uczniem klasy V i uczniem przedszkola. Z jakiego pensum powinien mieć liczone zajęcia rewalidacyjne?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pierwszy nauczyciel bursy odbył studia licencjackie na wydziale Pedagogiki, specjalność resocjalizacja, następnie ukończył studia magisterskie na kierunku Pedagogika ogólna. Drugi, na Wydziale Pedagogiki ukończył studia licencjackie na resocjalizacja, natomiast studia II stopnia ukończył również na Wydziale Pedagogiki, specjalność pedagogika opiekuńcza i socjalna. Moje pytanie: Czy Panowie mają przygotowanie pedagogiczne? Kuratorium poddaję tę kwestię pod wątpliwość. Proszę o podpowiedź.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe