Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy poniższe art. z Karty Nauczyciela możemy zastosować wobec nauczyciela będącego w 4l-etniej ochronie przedemerytalnej? - Art. 23. 1. pkt. 3 w razie orzeczenia przez lekarza przeprowadzającego badanie okresowe lub kontrolne o niezdolności nauczyciela do wykonywania dotychczasowej pracy; -Art. 23.4 pkt 2 w razie nieusprawiedliwionego niezgłoszenia się nauczyciela na badanie okresowe lub kontrolne, z końcem miesiąca, w którym dyrektor otrzyma o tym informację, z zastrzeżeniem ust. 5
Zgodnie z art. 39 kodeksu pracy, pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę pracownikowi, któremu brakuje nie więcej niż 4 lata do osiągnięcia wieku emerytalnego, jeżeli okres zatrudnienia umożliwia mu uzyskanie prawa do emerytury z osiągnięciem tego wieku.
Natomiast art. 23 ust. 1 pkt. 3 oraz ust. 4 pkt. 2 Karty Nauczyciela, mówią o rozwiązaniu stosunku pracy a nie wypowiedzeniu. W przypadku orzeczenia lekarza przeprowadzającego badanie okresowe lub kontrolne o niezdolności nauczyciela do wykonywania dotychczasowej pracy, przepis stanowi, że stosunek pracy obligatoryjnie ulega rozwiązaniu (w drugim przypadku jest mowa o możliwości rozwiązania).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Proszę o podanie pensum nauczyciela prowadzącego zajęcia rewalidacyjne lub socjoterapeutyczne zatrudnionego na 4 godz. w szkole podstawowej. Nadmieniam, że uchwałą Rady Gminy takie pensum nie jest ustalone.
Proszę o podanie podstawy prawnej.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jaka kwota subwencji przysługuje na ucznia gimnazjum posiadającego orzeczenie o niesprawności intelektualnym w stopniu lekkim? Jaka jest dopuszczalna ilość uczniów właśnie z taką sprawnością w "zwykłej" klasie ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Z uwagi na brak osoby spełniającej wymogi na nauczyciela przedmiotów zawodowych (zgłosiłem do Urzędu Pracy i Kuratorium) postanowiłem zatrudnić pana posiadającego tytuł mgr inż. budownictwa bez przygotowania pedagogicznego na nauczyciela technologii i dokumentacji technicznej w Zasadniczej Szkole Zawodowej. Nadmieniam, że PUP otrzymał informacje, że na terenie powiatu nie ma osoby posiadającej kwalifikacji do zawodu nauczyciela w mojej szkole. Proszę o odpowiedz czy powinienem zapytać o zgodę organ prowadzący bo starostwo twierdzi, że powinienem, a ja mam mieszane zdanie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka ur. 20.10.1963 r. z 35 letnim stażem na dzień 01.09.2019 r. (przy tablicy) od 01.09.2019 r. do 30.06.2020 r. chce skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia. Czy gdyby chciała z dniem 01.09.2020 r. przejść na emeryturę, to mogłaby to zrobić?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel historii może uczyć wos-u w gimnazjum?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe