Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy pracownik administracji z pozytywnym wynikiem COVID-19 może podczas izolacji świadczyć pracę zdalną?
Na wstępie podkreślenia wymaga fakt, że czym innym jest kwarantanna, a czym innym izolacja. Na kwarantannę kierowana jest osoba zdrowa, która miała kontakt z zakażonym. Z kolei w izolacji muszą pozostawać pracownicy, którzy otrzymali pozytywny wynik testu na COVID-19. Oznacza to, że są to osoby chore, które co do zasady nie powinny świadczyć pracy. Zasady pracy zdalnej w izolacji nie są w ogóle poruszane w przepisach. Dlatego też pracodawca musi bardzo uważać, żeby nie narazić się na odpowiedzialność z tytułu ciężkiego naruszenia praw pracowniczych. W pierwszej kolejności trzeba zadbać o to, żeby to pracownik będący w izolacji zabiegał o to, żeby pracować. W żaden sposób nie może być do tego nakłaniany. Nawet gdy sam pracownik zabiega o to, żeby normalnie świadczyć pracę podczas choroby, nie gwarantuje to pracodawcy spokoju. Dlatego praca zdalna w izolacji jest obarczona dużym ryzykiem.
W tej sprawie wypowiedziało się Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii:
„Pracownik, który podlega izolacji – inaczej niż w przypadku osoby przebywającej na kwarantannie – jest osobą chorą, czyli co do zasady niezdolną do wykonywania pracy ze względu na swój stan zdrowia. To oznacza, że w okresie izolacji chory pracownik nie powinien wykonywać pracy. Jeżeli jednak pracownik, który wykonuje pracę zdalną, nie jest objęty świadczeniem z tytułu choroby, może być skierowany do jej wykonywania oraz będzie uprawniony do wynagrodzenia za pracę wykonaną na podstawie art. 80 Kodeksu pracy”.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Cz nauczyciel, który w 1993r ukończył trzyletnie studium katechetyczne prowadzone przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Płocku ma kwalifikacje do nauczania religii w szkole podstawowej. Brak kwalifikacji zarzuca wizytator
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel mający 41 lat pracy w tym 30 lat jako kierownik internatu może odejść na emeryturę z KN tzw. 20 z 9 miesięczną odprawą z zespołu szkół w skład, którego wchodzi internat i nabył uprawnienia? Prze pierwsze lata uczył przedmiotów zawodowych budowlanych w szkole i wówczas miał skończone Państwowe Studium Techniczne. Następnie ukończył studia i uzyskał tytuł magistra pedagogiki ogólnej, a wcześniej licencjat z pedagogiki zarządzania. Czy w sytuacji planowanych zmniejszonych oddziałów o jedną klasę i zapisany vacat dla nauczyciela przedmiotów zawodowych prawnie będzie wypłacona na koniec sierpnia odprawa dziewięciomiesięczna - planowana. Zaznaczam, że nauczyciel od 10 lat nie uczył przedmiotów zawodowych i tylko pracował jako kierownik w internacie. Czy ma uprawnienia do nauczania przedmiotów zawodowych w szkole ponadgimnazjalnej?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy prezes zarządu spółki będącej organem prowadzącym dla szkoły niepublicznej może być jednocześnie zastępcą dyrektora tej szkoły i jeśli tak, to czy może być zatrudniony na podstawie umowy zlecenia?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Mam problem z rozliczeniem nadgodzin. Mój przydział wynosi 23 godziny dydaktyczne oraz 7 godzin biblioteki. Jak wyliczyć nadgodziny przy niepełnym tygodniu np. w tygodniu powinnam zrealizować 23 godziny dydaktyczne, zrealizowałam 15 oraz powinnam zrealizować 7 godzin bibliotecznych, zrealizowałam 3. Ile mam nadgodzin i jakich?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel przedszkola potrzebuje urlopu bezpłatnego na okres 20.12-29.12.2017. Czy urlop przyznać do 29.12- piątek, czy do 31.12.2017- niedziela.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe