Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy pracownikowi administracji przysługuje nagroda jubileuszowa tak jak pracownikowi samorządowemu ?
Zgodnie z art. 5d ustawy o systemie oświaty, status prawny pracowników niebędących nauczycielami, zatrudnionych w szkołach i placówkach prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego określają przepisy o pracownikach samorządowych.
Oznacza to, że w szkołach samorządowych wszyscy pracownicy administracji i obsługi (sekretarki, sprzątaczki, woźni, kucharki, itd.) podlegają przepisom ustawy o pracownikach samorządowych i rozporządzenia w sprawie wynagradzania tychże pracowników. Na mocy powyższych aktów prawnych przysługuje tym pracownikom m.in. nagroda jubileuszowa. W stosunku do pracowników szkoły nie stosuje się jedynie przepisów dotyczących stanowisk urzędniczych, np. wymogu przeprowadzania konkursu na stanowisko, czy oceny pracy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W związku z rezygnacją z pracy i rozwiązaniem umowy na zasadzie porozumienia stron w szkole od stycznia 2019 r. był wolny etat dla nauczyciela wychowania fizycznego. W lutym zatrudniłam nowego nauczyciela na umowę na czas nieokreślony. W związku z tym mam pytanie co z urlopem wypoczynkowym dla zatrudnionego w lutym nauczyciela w czasie wakacji? Czy powinien wykorzystać tylko tyle dni ile wynika z wyliczenia proporcjonalnie do okresu zatrudnienia? Jeżeli tak, to czy powinien pracować w pozostałe dni wakacji i jakie zajęcia powinien prowadzić?
- Proszę o uśrednienie etatu wicedyrektora, któremu Organ Prowadzący ustalił pensum 7. Przydział godzin na rok szkolny 2017/2018: 7 godzin j. polskiego oraz 8 godzin świetlicy.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jaka przerwa na karmienie przysługuje pracownicy zatrudnionej na 1/2 etatu. I do jakiego wieku dziecka pracownica może korzystać z tej przerwy? Czy istnieją inne przepisy oprócz kodeksu pracy, które regulują ten zapis. Kodeks reguluje tylko pracowników zatrudnionych na etat bądź pracowników którzy pracują mniej niż 4 godz. Czy pracownicy zatrudnionej na 4 godz. dziennie należy się jedna przerwa pół godzinna?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel dyplomowany zatrudniony przez mianowanie przebywał na urlopie bezpłatnym od 7.09.2015- 31.08.2016. Złożył podanie do dyrektora szkoły o kolejny urlop bezpłatny od 1.09. 2016 do 31.08.2017 i zadeklarował, że 1. 09.2017 wraca do pracy. Taki termin nie zaburza pracy szkoły. Czy można mu udzielić tego urlopu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W naszej szkole obowiązuje podpisywanie list obecności w pracy, co niektórych nauczycieli bardzo dziwi. Pracując w innych placówkach, twierdzą, że tylko w naszej jest taki obowiązek. Proszę o stanowisko w tej sprawie.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe