Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy pracownikowi zatrudnionemu na 3/4 etatu można ustalić dzień pracy z przerwą np. od 7.00 do 10.00 i od 13.00 do 16.00?
Opisana w pytaniu propozycja to system przerywanego czasu pracy określony w art. 139 kodeksu pracy.
Takie zatrudnienie pracownika musi być uzasadnione rodzajem pracy lub jej organizacją, rozkład godzin pracy musi być z góry ustalony i przewidywać nie więcej niż jedną przerwę w pracy w ciągu doby, trwającą nie dłużej niż 5 godzin. Przerwy nie wlicza się do czasu pracy, jednakże za czas tej przerwy pracownikowi przysługuje prawo do wynagrodzenia w wysokości połowy wynagrodzenia należnego za czas przestoju.
Ponadto, system przerywanego czasu pracy wprowadza się w układzie zbiorowym pracy lub w porozumieniu z zakładową organizacją związkową, a jeżeli u danego pracodawcy nie działa zakładowa organizacja związkowa - w porozumieniu z przedstawicielami pracowników wyłonionymi w trybie przyjętym u tego pracodawcy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- 1.Czy w szkole publicznej prowadzona przez inny organ niż JST w której zatrudnienie jest na zasadach Kodeks Pracy z pewnymi zapisami z Karty Nauczyciela nauczyciela, dyrektora szkoły ograniczają przepisy co do godzin ponadwymiarowych ?; 2. Czy status szkoły publicznej która jest prowadzona przez organ inny niż JST. zobowiązuje organ prowadzący do stosowania takich samych przepisów jak w przypadku szkół samorządowych? (głównie co do pensum , godzin ponadwymiarowych oraz formy zatrudnienia) czy może on stworzyć własny system wynagradzania, pensum itp. Proszę o podstawę prawną.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel Zespołu Szkolno-Przedszkolnego będzie zatrudniony od 1.09.17r. na 1/2 etatu w szkole i 1/2 etatu w przedszkolu. Jak wyliczyć nauczycielowi urlop?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pytanie odnośnie głównej księgowej. W mojej szkole zatrudniona jest główna księgowa na cały etat. Czy mam prawny obowiązek zatrudniania w szkole księgowej płacowej (odpowiedzialnej za liczenie i wypłatę wynagrodzeń). Jeśli tak to jaka jest podstawa prawna?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Zastępca dyrektora szkoły będzie miał długie zwolnienie L4, a następnie urlop macierzyński. Jak wygląda sprawa powołania na czas nieobecności nowego zastępcy? Czy jest w ogóle taka możliwość?
- Nauczyciel języka angielskiego zatrudniony 12/18 etatu (11 godzin języka angielskiego i jedna godzina wychowawcza) przebywa od 15 września na zwolnieniach lekarskich (dwutygodniowe zwolnienia trwające do chwili obecnej). Zapowiada się, że sytuacja będzie trwała nadal. W chwili obecnej godziny języka angielskiego jako zastępstwa przydzielono innym nauczycielom pracującym w szkole. Godzinę wychowawczą przydzielono wicedyrektorowi. Czy w tym przypadku należy się wicedyrektorowi dodatek funkcyjny za wychowawstwo? Czy prawnym jest odebranie dodatku za wychowawstwo nauczycielowi przebywającemu na zwolnieniu? Dodatek za wychowawstwo jest dodatkiem stałym wypłacanym miesięcznie, a zwolnienia są nie dłuższe niż dwa tygodnie.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe