Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy sekretarz szkoły, główna księgowa oraz kierownik gospodarczy mogą mieć dodatek funkcyjny (dotyczy szkoły podstawowej publicznej)?
Przepisy nie określają, na jakich stanowiskach niepedagogicznych może przysługiwać dodatek funkcyjny. Na podstawie art. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe, t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 910 w zw. z art. 36 ust. 4 i art. 39 ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 1282), jeśli w danej szkole ma zostać przyznany dodatek funkcyjny, to regulamin wynagradzania powinien wymieniać stanowiska i warunki przysługiwania tego dodatku. W związku z tym w regulaminie wynagradzania należy sprawdzić, czy dodatek funkcyjny może zostać wypłacony sekretarzowi szkoły, głównej księgowej lub kierownikowi gospodarczemu.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Chcę przyjąć nauczycielkę na zastępstwo do klasy I szkoły podstawowej. Nauczycielka jest po SN- nie. Słyszałam, że miała wejść zmiana, że SN już nie wystarczy do zatrudnienia w szkole.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy mogę zatrudnić pracownika na 1/2 etatu jako nauczyciela świetlicy i na 1/2 etatu jako pracownika administracji na stanowisku pomoc nauczyciela? Jeżeli tak, czy muszę stworzyć dwie odrębne umowy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Asystent nauczyciela - serdecznie proszę o informację czy względem stanowiska asystenta nauczyciela nastąpiły w tym roku jakieś zmiany? Czy w dalszym ciągu będzie możliwym zatrudnianie pracowników na to stanowisko?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pracownica obsługi (sprzątaczka) w szkole wróciła po zasiłku rehabilitacyjnym. Stawała przed komisją drugi raz, a ta nie znalazła przeciwwskazań do pracy. Pracownica nadal czuje się źle (ma chore kolana) i nie chce wracać do pracy. Teraz przebywa na zwolnieniu lekarskim na zupełnie inną chorobę. Co może zrobić, aby już nie wracać do pracy? Do wieku emerytalnego brakuje jej jeszcze dwóch lat.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o wyjaśnienie w sprawie przejścia na emeryturę. Nauczycielka ur. 16.01.1956r, staż pracy 36 lat (w tym 3 lata urlopu wychowawczego i rok na poratowanie zdrowia) zgodnie z kalendarzem uzyska prawo do emerytury na ogólnych warunkach w lutym 2017r. Czy dyrektor szkoły ma obowiązek stwierdzenia tego faktu, w sytuacji, gdy nauczycielka chce nadal pracować i nie przechodzi na emeryturę?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe