Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę o wyjaśnienie w sprawie przejścia na emeryturę. Nauczycielka ur. 16.01.1956r, staż pracy 36 lat (w tym 3 lata urlopu wychowawczego i rok na poratowanie zdrowia) zgodnie z kalendarzem uzyska prawo do emerytury na ogólnych warunkach w lutym 2017r. Czy dyrektor szkoły ma obowiązek stwierdzenia tego faktu, w sytuacji, gdy nauczycielka chce nadal pracować i nie przechodzi na emeryturę?
Dyrektor, jako pracodawca powinien uzyskać od nauczyciela informację, czy zamierza skorzystać z prawa przejścia na emeryturę, ponieważ jest to związane z zaplanowaniem środków finansowych na odprawę emerytalną oraz organizacją dalszej pracy szkoły.
Nauczyciel w obecnym stanie prawnym może pracować w zawodzie, bez względu na osiągnięcie wieku emerytalnego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy w przedszkolu niepublicznym, osoby zatrudnione na umowę o pracę, na cały etat - kodeks pracy, mogą pracować dalej 40 godzin tygodniowo? czy urlopy i dni wolne dalej obowiązują z kodeksu pracy? czy coś w tej kwestii się zmieniło? czy od września obowiązuje nauczycieli zatrudnionych w oparciu o kodeks pracy karta nauczyciela? Proszę o wyczerpującą odpowiedź i ustawę.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel w okresie 01.09.2018-31.08.2019 przebywał na urlopie dla poratowania zdrowia, w okresie 01.09.2019-31.08.2020 przebywa na urlopie bezpłatnym. Czy może od 1 września 2020 ponownie uzyskać urlop dla poratowania zdrowia?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel jest zatrudniony w szkole na czas nieokreślony.Realizuje nauczanie indywidualne z dzieckiem upośledzonym w stopniu umiarkowanym w wymiarze 8/18.
Uczennica w tym roku kończy szkolę podstawową i dla tego nauczyciela nie mam wolnego etatu.Na jakich zasadach mam z tym nauczycielem rozwiązać umowę o pracę. Pozdrawiam Paweł
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel był zatrudniony jako współorganizujący kształcenie ucznia z niepełnosprawnością na pensum 20/20. Ten sam uczeń otrzymał orzeczenie o potrzebie kształcenie specjalnego – upośledzenie w stopniu umiarkowanym. 1. Czy można wprowadzić zajęcia indywidualne dla takiego ucznia (kształcenie specjalne) na większości lekcjach (6 – i są tu prowadzone edukacje zgodnie z ramowym planem dla kształcenia specjalnego), a na 5 pozostałych jest dostosowywany program i ramowy plan nauczania. 2. Jak przekształcić umowę o pracę dla tego nauczyciela – aktualnie ma tylko 3 godziny jako współorganizujący (w klasie z uczniem), pozostałe 15 godzin ma zajęcia indywidualne z tym uczniem – czy z pensum 18? Czy wtedy ma etat łączony 15/18 + 3/20 czyli 18/18 3. Czy należy się dodatek za trudne warunki pracy – na wszystkie godziny, czy tylko na te indywidualne? 4. Dodatkowa godzina zajęć rewalidacyjnych czy traktować ją z pensum współorganizującego, czyli z 20 czy z 18?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Mam nauczyciela dyplomowanego zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu pracy na czas nieokreślony w tym że w mojej szkole ma 1/2 etatu ,a 1/2 etatu uzupełniał w dwóch innych szkołach ( skierowanie od burmistrza na dany rok szkolny). W roku szkolnym 2010/2011 przebywa na urlopie na poratowanie zdrowia.Na jego miejsce został zatrudniony nowy bardzo dobry nauczyciel.Dyrektorzy tych 2 szkół w którym uzupełniał etat chcą pozostawić obecnego nauczyciela.Czy mogę dać wypowiedzenie nauczycielowi.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe