Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy umowa zlecenie podlega wypowiedzeniu, jeśli tak - to jaki może być jego okres. Na jaką podstawę prawną się należy powołać?
Art. 746 kodeksu cywilnego:
§ 1 Dający zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Powinien jednak zwrócić przyjmującemu zlecenie wydatki, które ten poczynił w celu należytego wykonania zlecenia; w razie odpłatnego zlecenia obowiązany jest uiścić przyjmującemu zlecenie część wynagrodzenia odpowiadającą jego dotychczasowym czynnościom, a jeżeli wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, powinien także naprawić szkodę.
§ 2. Przyjmujący zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Jednakże gdy zlecenie jest odpłatne, a wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, przyjmujący zlecenie jest odpowiedzialny za szkodę.
Kodeks cywilny nie przewiduje żadnych terminów wypowiedzenia umowy zlecenia. W przypadku jej wypowiedzenia, wygaśnięcie zobowiązania następuje z chwilą, gdy wypowiedzenie dotarło do drugiej strony, tak aby się mogła zapoznać z jego treścią.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam ! Dziękuję za porady,które otrzymaliśmy .Pytanie : N-L po zasiłku rehabilit./ choruje onkologicznie/ do 26.06.2013r . Czy można udzielić urlopu dla poratowania zdrowia od 27.06.2013/ na 1 rok / czy po wykorzystaniu zaległego urlpou wypoczynkowego za 2012 rok ,za 2013 będzie lepiej .Proszę również o podstawę prawną .Z góry dziękuję
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel, któremu ograniczyłam dodatek motywacyjny z 5% na 4% czuje się bardzo pokrzywdzony i wystosował do mnie jako dyrektora pismo z zapytaniem na jakiej podstawie został obniżony dodatek. W mojej placówce obowiązują tzw. arkusze samooceny nauczyciela, którego to wspomniany nauczyciel nie przedstawił dyrektorowi, a zgodnie z Uchwałą Rady Pedagogicznej w sprawie Nadzoru Pedagogicznego nauczyciel jest zobligowany do wypełniania takiego dokumentu 2 razy do roku (luty, czerwiec). Czy powinnam odpowiadać na takie pismo - gdyż w dokumencie który otrzymał nauczyciel jest podana podstawa przyznania takiego dodatku, bez uzasadnienia jego przyznania i bez podstaw prawnych do odwołania się od decyzji dyrektora?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Odprawa emerytalna, gdy nauczyciel osiągnął wiek uprawniający do świadczenia kompensacyjnego po rozwiązaniu stosunku pracy. Pytanie: 28 lutego 2010 r. nastąpiło wygaśnięcie umowy o pracę-nauczyciel przebywał w stanie nieczynnym od 1 września 2009 r. W 2014 r. nauczycielka osiągnęła wiek uprawniający do świadczenia kompensacyjnego i z dniem 10 grudnia 2014 r. przeszła na to świadczenie. Od 1 marca 2010 r. do chwili obecnej nie pracowała. Czy należy teraz nauczycielowi wypłacić odprawę emerytalną? Jeżeli tak, to jaka podstawa prawna reguluje wypłatę takiej odprawy?
- W związku z przesunięciem nauczyciela oddziału przedszkolnego (22 godz)na nauczyciela przedszkola (25) i nie zapewnieniem mu całego etatu nauczyciel prosi o uzasadnienie decyzji dyrektora. Czy dyrektor musi uzasadnić przydział godzin na rok szkolny dla danego nauczyciela?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Ile dni urlopu uzupełniającego należy się nauczycielowi za 2023 r., jeżeli wykorzystał całe ferie zimowe (14 dni) i przebywał na urlopie wypoczynkowym do 1 sierpnia 2023 r., a od 2 sierpnia 2023 r. do 1 września 2023 r. poszedł na zwolnienie lekarskie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe