Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy w informacji o warunkach zatrudnienia nauczycielowi niepełnozatrudnionemu należy przeliczać liczbę godzin do przepracowania w tygodniu.Nauczyciele zatrudnieni w pełnym wymiarze zajęć otrzymują informację niżej wymienioną. Zgodnie z art. 42 ust. 1 i 2 Karty Nauczyciela czas Pani pracy nie może przekraczać 40 godzin tygodniowo. W ramach tego czasu pracy oraz ustalonego wynagrodzenia obowiązana jest Pani realizować: 1) zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze, prowadzone bezpośrednio z uczniami lub wychowankami albo na ich rzecz (pensum), w wymiarze 20 godzin; 2) inne czynności i zajęcia wynikające z zadań statutowych szkoły, ze szczególnym uwzględnieniem zajęć opiekuńczych i wychowawczych wynikających z potrzeb oraz zainteresowań uczniów, w zakresie i wymiarze określonym w planie szkoły oraz arkuszu organizacyjnym szkoły; 3) zajęcia i czynności związane z przygotowaniem się do zajęć, samokształceniem oraz doskonaleniem zawodowym.
Na podstawie art. 29 § 3 KP pracodawca informuje pracownika na piśmie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia zawarcia umowy o pracę, m.in. o obowiązującej pracownika dobowej i tygodniowej normie czasu pracy, z tego względu warto do informacji dodać chociaż ogólne stwierdzenie, że czas pracy nauczyciela zatrudnionego w niepełnym wymiarze zajęć jest proporcjonalny do wymiaru zatrudnienia.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciel przebywający na urlopie rodzicielskim do 31.08.2017r. może brać udział w konkursie na dyrektora przedszkola - kandydować na dyrektora od 01.09.2017r.? Konkurs odbywa się w kwietniu 2017r.
- Co powinien zrobić dyrektor w sytuacji kiedy nauczyciel nie stawił się do pracy dwukrotnie : 16 czerwca / dzień wolny od zajęć dydaktycznych, konferencja klasyfikacyjna zgodnie z zapisami statutowymi/ oraz 23 czerwca - zakończenie roku szkolnego. Obecności nie zostały usprawiedliwione. Wcześniej ten sam nauczyciel naraził ucznia na utratę zdrowia ponieważ samowolnie / notorycznie bez zgody dyrektora/ opuszczał stanowisko pracy za co otrzymał naganę do akt osobowych. Dziękuję za odpowiedź.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Witam, czy osoba z tytułem licencjata, odbywająca studia na kierunku pedagogika w zakresie wychowania artystycznego i wczesnoszkolnego może być ztrudniona na stanowisku nauczyciela muzyki i plastyki w szkole podstawowej?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia od 1 lipca 2022 r. do 30 czerwca 2023 r. Od 1 lipca do 31 sierpnia 2023 r. będzie na urlopie wypoczynkowym za 2023 r. Natomiast za rok 2022 nabył prawo do urlopu uzupełniającego w wymiarze 42 dni. Czy może wykorzystać część urlopu we wrześniu 2023 r. a część w czerwcu 2024 r.?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- 1. Czy nauczyciel w-fu ma uprawnienia do prowadzenia zajęć w-f w klasach I-III?; 2. W klasie "0" mam ucznia niepełnosprawnego ruchowo (porusza się na wózku-niewładne kończyny dolne). Ma orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego i wczesnego wspomagania rozwoju. W oddziale będzie tylko jedno takie dziecko. Czy muszę dla niego zatrudnić nauczyciela wspomagającego?; 3. W punkcie przedszkolnym jest dwoje dzieci niedosłyszących w znacznym stopniu. Dzieci te mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego i wczesnego wspomagania rozwoju. Czy dla nich mam zatrudnić nauczyciela wspomagającego czy wystarczą tylko zajęcia rewalidacyjne (2 godz. tyg.) i wczesnego wspomagania rozwoju (2 godz.tyg.); 4. Czy istnieje obowiązek zorganizowania dla uczniów zajęć świetlicowych. Nadmieniam, że uczniowie są dowożeni. Klasy młodsze kończą zajęcia około 11.30. Odwoź jest po 13.30. Przez ten czas spora grupa uczniów pozostaje bez opieki. Rodzice proszą o zorganizowanie zajęć świetlicowych. Organ prowadzący nie otrzymuje subwencji tyle aby wystarczyło na świetlicę.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe