Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy w szkole książki inwentarzowe pozostałych środków trwałych można prowadzić wg pomieszczeń, tj. sal lekcyjnych i innych?
Zgodnie z art. 4 ust. 5 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości, Dz. U. z 2016 r., poz. 1047 kierownik jednostki ponosi odpowiedzialność za wykonywanie obowiązków w zakresie rachunkowości oraz w jej ramach określa zasady prowadzenia ksiąg inwentarzowych. Może określić prowadzenie tych ksiąg według pomieszczeń. Pracownicy mają obowiązek stosowania się do wewnętrznych zasad ustalonych w zakresie prowadzenia ksiąg.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel złożył wniosek dnia 18 czerwca 2014r. (załącznik-orzeczenie lekarskie wydane 10 czerwca 2014r.) o udzielenie urlopu dla poratowania zdrowia w okresie od 01.09.2014r. do 30.06.2015r. (termin zgodny z orzeczeniem lekarskim). Nadmienia się, że nauczyciel spełnia warunki do otrzymania urlopu (staż 21 lat, nie korzystał z w/w urlopu, zatrudniony w pełnym wymiarze czasu pracy). Czy możemy w czerwcu udzielić urlopu dla poratowania zdrowia od dnia 01 września?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy należy wypłacić ekwiwalent za urlop wypoczynkowy nauczycielowi, który 31.12.2010r odszedł na emeryturę,(zwolnił się), a następnie od 04.01.2011 został ponownie zatrudniony w tej samej szkole na umowę o pracę w wymiarze 9/18?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Do szkoły uczęszcza uczeń, który ma przeciętny poziom rozwoju umysłowego oraz orzeczenie do kształcenia specjalnego z uwagi na stan zdrowia - zespół Aspergera. Uczeń otrzymał nauczanie indywidualne. Czy takiego ucznia muszą uczyć nauczyciele po oligofrenopedagogice.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka korzysta w roku szkolnym 2016/2017 (od 10.09.2016 do 31.08.2017) z urlopu dla poratowania zdrowia. Czy można jej wypowiedzieć umowę o pracę w czasie trwania urlopu dla poratowania zdrowia - wypowiedzenie w terminie do 31 maja 2017 r. ze skutkiem na koniec roku szkolnego 2016/2017 (31.08.2017)? Przyczyną wypowiedzenia są zmiany wynikające z mniejszego naboru do klas I (planowano otworzenie dwóch klas pierwszych, nabór przeprowadzono tylko do jednej klasy)
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy organ prowadzący może przedłużyć kadencję dyrektora zespołu szkół w skład którego wchodzi przedszkole (nie oddział przedszkolny tylko przedszkole ), szkoła podstawowa i gimnazjum do 2019 roku wg przepisów wprowadzających reformę oświaty? Podjęto uchwałę o włączeniu gimnazjum do szkoły podstawowej 8 letniej. Co w przypadku jeżeli jeszcze jest przedszkole w zespole. Czy może być przedłużona kadencja dyrektora do 2019 roku?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe