Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy woźna może odbierać dziecko sześcioletnie i czteroletnie z autobusu szkolnego i doprowadzać ich na świetlicę szkolną?
Żaden obowiązujący przepis nie określa zakresu zadań woźnej, ani też nie stanowi, jakie kwalifikacje lub doświadczenie należy posiadać, aby móc przeprowadzać dzieci z autobusu szkolnego do budynku szkoły. Odpowiedź jest uzależniona w pierwszej kolejności od tego, czy wykonywanie takich zadań jest przypisane do stanowiska woźnego np. w statucie danej szkoły z oddziałami przedszkolnymi l(art. 102 ust. 2 w zw. z ust. 1 pkt 12 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2019 r., poz. 1148 ze zm.). Następnie należy sprawdzić, czy osoba zajmująca to stanowisko posiada wiedzę i doświadczenie pozwalające należycie wykonywać obowiązki w tym zakresie zwłaszcza, gdy wśród przedszkolaków są dzieci niepełnosprawne.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W związku z wejściem nowego rozporządzenia z dnia 29 maja 2018 dotyczącego kryteriów oceniania nauczycieli mam do Państwa pytanie:
Jestem nauczycielem w placówce wychowania pozaszkolnego - szkolnym Schronisku Młodzieżowym, pełnię funkcję kierownika filii schroniska (jednocześnie pracownika recepcji) jak również pełnię nadzór pedagogiczny nad placówką (dyrektor placówki nie jest nauczycielem). Nie mam funkcji vicedyrektora. Jestem nauczycielem dyplomowanym. W naszej placówce są zatrudnieni nauczyciele, którzy prowadzą zajęcia pozalekcyjne.
Będę tworzyła regulamin określający wskaźniki oceny pracy nauczyciela, o ile można takie stworzyć dla moich nauczycieli to jakie kryteria przyjąć dla mojego stanowiska? (łączącego wiele funkcji)
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy po połączeniu się w Zespół 1.09, dwóch placówek wychowania pozaszkolnego należy zmienić regulaminy np, regulamin wynagradzania pracowników niebędących nauczycielami, regulamin ZFŚS i do kiedy należy je zmienić?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Uczennica upośledzona w stopniu umiarkowanym uczęszcza do klasy ogólnodostępnej. Nie uczęszcza na zajęcia z języka angielskiego,który w podziale godzin na pierwszych lekcjach. Rodzice przyprowadzają ją na drugą godzinę lekcyjną. Czy w dzienniku lekcyjnym wpisywać nieobecność na tych zajęciach?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Rodzic złożył w szkole pismo do dyrektora z prośbą o wyjaśnienie na piśmie, jakie kroki zostały podejmowane w związku z sytuacjami (i tu wymienione w punktach różne sytuacje, nawet sprzed 2 lat) w celu wsparcia dziecka. Nadmieniam, że wszystkie sytuacje na bieżąco były wyjaśniane i omawiane z zainteresowanymi rodzicami oraz uczniami i na ich okoliczność były sporządzane notatki służbowe. Czy szkoła musi wydać takie wyjaśnienia na piśmie na prośbę rodzica? Rodzic napisał, że jest to mu potrzebne, a właściwie lekarzowi psychiatrze w celu obrania nowego kierunku leczenia.
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy pełnoletniego ucznia uchylającego się od obowiązku nauki (nie uczęszczającego na zajęcia) można skreślić z listy uczniów, a jeśli tak to na jakiej podstawie? Wcześniejsze zapisy umożliwiające to zostały uchylone (przynajmniej moim zdaniem).
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe