Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Dzień dobry, czy zatrudniając w przedszkolu nauczyciela wspomagającego oprócz kwalifikacji z zakresu pedagogiki specjalnej, nauczyciel ten musi posiadać również kwalifikacje do pracy w przedszkolu?
Przepis § 7 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym,Dz.U. z 2017 r., poz. 1578 w zw. z § 4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli, Dz.U. z 2017 r., poz. 1575 stanowi o konieczności posiadania kwalifikacji z zakresu pedagogiki specjalnej i nie wymaga dodatkowo posiadania kwalifikacji nauczyciela przedszkola, jeśli nauczyciel kwalifikacje z pedagogiki specjalnej uzyskał na studiach wyższych lub w zakładzie kształcenia nauczycieli. Z kolei uzyskanie ich na studiach podyplomowych lub kursie kwalifikacyjnym wymaga dodatkowo posiadania kwalifikacji nauczyciela przedszkola.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym
- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jeśli pomoc nauczyciela dostarczyła zaświadczenie lekarskie informujące o tym, że nie może dźwigać to czy dyrektor powinien skierować pracownika do lekarza medycyny pracy by wydał zaświadczenie, że może zajmować to stanowisko?
- Jak wprowadzić uchwałą, czy zarządzeniem regulamin dodatku motywacyjnego oraz nagród dyrektora szkoły?
- Nauczyciel, długoletni pracownik szkoły, od 1 września 2021 r. do 31 sierpnia 2022 r. pełnił funkcję wicedyrektora. Ile przysługuje mu urlopu i do kiedy może go wykorzystać?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Uprzejmie proszę o wyjaśnienie, czy w świetle nowych przepisów zgoda dyrektora na pracę nauczyciela w innej placówce (o ile w macierzystej ma pełny etat) jest wymagana również wtedy, gdy ta inna szkoła jest społeczna lub prywatna? A jeśli ten nauczyciel pracuje tam na umowę zlecenie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka szkoły podstawowej od września 2017r. została przeniesiona do przedszkola-placówki nieferyjnej z prawem do urlopu 35 dni. Ponieważ w wakacje 2016/2017 przebywała na zwolnieniu lekarskim, a potem macierzyńskim i rodzicielskim nie wykorzystała urlopu wypoczynkowego w całości tylko 14 dni w trakcie ferii zimowych. Obecnie, w roku szkolnym 2017/2018 nabyła prawo do 35 dni urlopu wypoczynkowego z przedszkola. Urlop rodzicielski kończy się 01.12.2018, czy po tym dniu należy udzielić 42 dni urlopu uzupełniającego za rok 2016/2017, a następnie 35 dni jak pracownik nieferyjny przedszkola?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe