Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Dzień dobry, Do końca nie mogę zgodzić się z tym, że nauczyciel może pracować bez limitu godzinowego (nawet 7-8 godzin dziennie). Zgodnie z Kodeksem Pracy po 6 godzinach pracy pracownik powinien mieć przerwę. Jak wiemy nauczyciel pracuje w przedszkolu bez żadnej przerwy. Nie może pozostawić dzieci bez opieki. Ponadto praca na zastępstwie przez kilka dni po 7 -8 godzin z dziećmi bardzo obciąża psychicznie i fizycznie, co może mieć wpływ na bezpieczeństwo dzieci (przemęczenie nauczyciela). Bardzo proszę o ponowne ustosunkowanie się do mojego pytania, gdyż mam w tej kwestii wątpliwości. Z góry dziękuję.
W samorządowym przedszkolu czas pracy nauczyciela wyczerpująco reguluje KN (nie stosuje się przepisów o czasie pracy z KP, w tym o przerwach). W przedszkolach niesamorządowych nie obowiązuje przerwa "po 6 godzinach pracy", tylko w ciągu dnia pracy, jeśli pracownik pracuje dłużej niż 6 godzin (art. 134 KP).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciel wspomagający zatrudniony od 1 września 2018r na czas określony (1 rok)rozpoczyna staż na stopień nauczyciela kontraktowego
- Czy nauczyciel posiadający kierunkowe wykształcenie w zakresie wychowania fizycznego może prowadzić wychowanie fizyczne w klasach I-III szkoły podstawowej?
- Nauczyciel pracuje w dwóch szkołach i posiada dwie odrębne umowy o pracę. W 2017 roku wykorzystał 2 dni urlopu z tytułu opieki nad dzieckiem z art 188 Kp w jednej szkole. Czy może w 2017 roku ubiegać się o 2 dni urlopu z art 188 Kp w drugiej szkole? Obie szkoły mieszczą się w jednym budynku i mają wspólne akta. Czy nauczyciel powinien złożyć oświadczenie, że w jednej szkole już wykorzystał urlop?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Dot. prawidłowego wydania świadectwa pracy. Jak należy postąpić w sytuacji gdy nauczyciel najpierw był zatrudniony na umowę o pracę na czas nieokreślony, w międzyczasie przeszedł na etat łączony i placówką podstawową przy łączeniu etatu zostaje inna niż w przypadku umowy na czas nieokreślony. Etat łączony oczywiście obejmuje do pełnego etatu, na wszystko co ponad to - to jest sporządzona dodatkowa umowa o pracę na czas określony. Jak należy prawidłowo wystawić świadectwo pracy za okres umowy na czas nieokreślony (czy tutaj powinno nastąpić najpierw rozwiązanie umowy za porozumieniem stron)?
- Nauczyciel jest zatrudniony w Gimnazjum uzupełniając etat w Szkole Podstawowej, od września chciałby przejść na cały etat do szkoły podstawowej rezygnując z pracy w Gimnazjum. Jakich procedur musi dokonać nauczyciel, żeby wszystko było zgodnie z prawem ?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe