Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel jest zatrudniony w Gimnazjum uzupełniając etat w Szkole Podstawowej, od września chciałby przejść na cały etat do szkoły podstawowej rezygnując z pracy w Gimnazjum. Jakich procedur musi dokonać nauczyciel, żeby wszystko było zgodnie z prawem ?
Uzupełniając etat w szkole podstawowej, nauczyciel wciąż jest zatrudniony w gimnazjum w pełnym wymiarze godzin. Szkoła podstawowa jest jedynie miejscem, gdzie nauczyciel realizuje część godzin. Nauczyciel może zostać przeniesiony, na własną prośbę, do szkoły podstawowej na podstawie art. 18 Karty Nauczyciela. Przeniesienia nauczyciela do innej szkoły dokonuje dyrektor szkoły, do której nauczyciel ma być przeniesiony, po zasięgnięciu opinii organu prowadzącego tę szkołę i za zgodą dyrektora szkoły, w której nauczyciel jest zatrudniony. Nauczyciel powinien zatem zwrócić się do dyrektora szkoły podstawowej z prośbą o przeniesienie. Resztę formalności załatwia dyrektor tej szkoły.
Co istotne, na podstawie art. 220 ust. 1 ustawy z dnia 14.12.2016 r. wprowadzającej ustawę Prawo oświatowe, w okresie do dnia 31 sierpnia 2019 r. przepisy art. 18 ust. 1, 4 i 5 Karty Nauczyciela stosuje się nie tylko do nauczycieli zatrudnionych przez mianowanie, ale także do nauczycieli, których stosunek pracy został nawiązany na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Proszę o odpowiedź na pytanie czy można zwolnić nauczyciela zatrudnionego ze stosunku mianowania przebywającego na urlopie zdrowotnym lub zwolnieniu lekarskim w wypadkach określonych w Art. 20.1. Karty Nauczyciela.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel jest zatrudniony w gimnazjum na podstawie mianowania w pełnym wymiarze czasu pracy. W ostatnie wakacje został zatrzymany przez policję za jazdę pod wpływem alkoholu (2,5 promila), która jest traktowana jako przestępstwo popełnione umyślnie. Od dnia 1 września przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia. W związku z tym mam pytania. W jaki sposób można się dowiedzieć czy nauczyciel został skazany przez sąd, czy sąd o fakcie skazania powiadomi pracodawcę? Jeżeli nauczyciel zostanie skazany prawomocnym wyrokiem to czy umowa o pracę ulega rozwiązaniu, a urlop zdrowotny przerwany?. Bardzo proszę o podanie podstawy prawnej.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel zatrudniony w przedszkolu na czas nieokreślony od 1 września 2017 musi mieć zgodę dyrektora swojej placówki macierzystej (gimnazjum)? Od kogo musi być zgoda jeżeli od 1 września 2017 roku gimnazjum będzie przekształcone i połączone z szkołą podstawową, który dyrektor udziela zgody, jeżeli jest potrzebna?
- Czy osoba, która ukończyła pedagogikę specjalną, ze specjalnością resocjalizacja i posiadająca przygotowanie pedagogiczne może pracować jako pedagog specjalny w punkcie przedszkolnym dla dzieci z niepełnosprawnością w stopniu znacznym i umiarkowanym?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel chce odejść na świadczenia kompensacyjne, jest zatrudniony na czas określony (zastępstwo) do 10.12.2017r. Czy rozwiązanie umowy przed zakończeniem umowy umożliwi mu odejście na świadczenia?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe