Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące zatrudnienia psychologa w przedszkolu. Obecnie osoba, która jest zainteresowana pracą psychologa w przedszkolu kończy w lipcu 5-letnie studia magisterskie na kierunku psychologia. Czy jest możliwość zatrudnienia takiej osoby, która formalnie nie posiada jeszcze dyplomu? Jeśli tak, to na jaką podstawę prawną powołać się wtedy?
Zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2023 r. poz. 900 ze zm.) w uzasadnionych przypadkach w przedszkolu publicznym może być, za zgodą kuratora oświaty, zatrudniona osoba niebędąca nauczycielem do prowadzenia zajęć rozwijających zainteresowania, posiadająca przygotowanie uznane przez dyrektora przedszkola za odpowiednie do prowadzenia danych zajęć.
Do zajęć rozwijających zainteresowania dziecka nie zaliczymy pracy na stanowisku psychologa w przedszkolu.
Zatem nie można aktualnie w przedszkolu zatrudnić na stanowisku psychologa osoby, która nie posiada merytorycznego wykształcenia magisterskiego (studia ukończy w lipcu 2024 r.), nie posiada także przygotowania pedagogicznego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczycielowi prowadzącemu zajęcia rewalidacyjne z dzieckiem autystycznym przysługuje dodatek za uciążliwe warunki pracy?
Czy taki dodatek przysługuje także nauczycielowi prowadzącemu zajęcia rewalidacyjne z dzieckiem niedosłyszącym?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel rozpoczął naukę w przyzakładowej szkole zawodowej jako młodociany 1 września 1983r. Szkołę ukończył w czerwcu 1986r. i tegoż roku rozpoczął naukę 1 września 1986r. w Technikum budowlanym – dziennym. Będąc uczniem mieszkał z rodzicami na wsi i pomagał rodzicom w prowadzeniu gospodarstwa rolnego. Technikum Budowlane ukończył w 1989r i rozpoczął prace 1 września 1989r. w Przedsiębiorstwie budowlanym jako instruktor praktycznej nauki zawodu pracując do 31 sierpnia 1995r. 1 września 1995r rozpoczął prace w Zespole Szkół budowlanych jako nauczyciel zajęć praktycznych i pracuje obecnie dalej. Od początku życia na stale zamieszkuje w domu rodzinnym i przejął gospodarstwo rolne rodziców w 2001r. Ma zatrudnienie od 15 roku życia w szkole zawodowej jako młodociany i w okresie nauki w technikum pomagał rodzicom w gospodarstwie którego następnie stał się jego właścicielem. Proszę wyliczyć staż pracy na dzień 30.09.2014r. oraz staż pracy pedagogicznej. Proszę podać kiedy nauczyciel powinien otrzymać jubileusz 30- lecia pracy.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektorowi szkoły należy się dzień wolny za pracę w sobotę ( zajęcia z uczniami-impreza środowiskowa: Choinka szkolna)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy należy się nauczycielowi ekwiwalent za urlop, jeżeli od 1.09.2017 r. do 1.03.2018 r. przebywał na zwolnieniu lekarskim, a od 2.03.2018 r.do 28.08.2018 r. pozostaje na świadczeniu rehabilitacyjnym?
W/w nauczyciel przechodzi na emeryturę. Kiedy powinien rozwiązać stosunek pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31 października 2018 r., które zmienia rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. 2018 poz. 2140) obliguje do odbycia przez wszystkich pracowników szkoły obowiązkowego szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Jeżeli nauczyciel pracuje w dwóch szkołach to w każdej z nich powinien takie szkolenie odbyć, czy wystarczy tylko jedno? Jak długo ważne jest szkolenie?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe