Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Dzień dobry, proszę o pomoc w następującej sprawie, czy można łączyć oddziały-semestry w szkole dla dorosłych, np. semestr I i II. Od 12 lat tak robimy, ale nowy organ prowadzący żąda podstawy prawnej. Nadmieniam, że odpowiednie zapisy mamy w statucie szkoły, a każdy nauczyciel podpisuje zgodę na pracę w takich oddziałach. Z góry dziękuję.
Wśród przepisów oświatowych nie ma takiego, który zezwalałby na łączenie semestrów w szkole dla dorosłych. Podstawa programowa musi zostać zrealizowana podczas określonego cyklu kształcenia, a tygodniowy rozkład zajęć musi uwzględniać zasady ochrony zdrowia i higieny pracy. W arkuszu organizacyjnym określa się szczegółową organizację nauczania z uwzględnieniem szkolnego planu nauczania, a ten opracowywany jest na wszystkie lata etapu edukacyjnego.
Moim zdaniem nie ma prawnej możliwości łączenia semestrów w szkołach, nawet dla dorosłych, gdyż w kwestii organizacji nauczania stosuje się te same przepisy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- priorytety MEN
- Chciałabym uzyskać informacje na temat wykazu opinii wydawanych przez niepubliczne poradnie psychologiczno-pedagogiczne wraz z podstawą prawną (rodzaj opinii - jej podstawa)? Do wydawania, których opinii placówka niepubliczna w postaci PPP nie ma uprawnień?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy można skreślić z listy ucznia niepełnoletniego, który nie pojawił się w szkole od dwóch miesięcy, a rodzice nie usprawiedliwiają jego nieobecności?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy z nauczycielką posiadającą stopień awansu zawodowego - nauczyciel kontraktowy (od września 2019 odbywającą staż na nauczyciela mianowanego) zatrudnioną na czas określony od 1 września 2016 r. do 31 sierpnia 2022 r. na pełny etat zgodnie z jej kwalifikacjami mogę zmienić umowę na czas nieokreślony i na jakiej podstawie?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Gimnazjum funkcjonuje Zespole Szkół, w skład którego wchodzi również Liceum Ogólnokształcące i Technikum. Gimnazjum zostanie wygaszone z dniem 31.VIII.2019r. Czy w takim przypadku dokumentacja Gimnazjum (w tym dokumentacja przebiegu nauczania) może pozostać w Zespole Szkół, czy też trzeba będzie ją przekazać organowi prowadzącemu i organowi sprawującemu nadzór pedagogiczny?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe