Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Ile dni urlopu wypoczynkowego przysługuje pracownikowi (woźny) zatrudnionemu w szkole? Nadmieniam, iż ta osoba nie ma żadnych świadectw pracy i posiada wykształcenie podstawowe.
Zgodnie z art. 153 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2019 r., poz. 1040 ze zm., pracownik podejmujący pracę po raz pierwszy, w roku kalendarzowym, w którym podjął pracę, uzyskuje prawo do urlopu z upływem każdego miesiąca pracy, w wymiarze 1/12 wymiaru urlopu przysługującego mu po przepracowaniu roku. Wymiar urlopu wynosi 20 dni dla pełnoetatowego pracownika przepracowującego cały rok kalendarzowy, jeżeli pracownik jest zatrudniony krócej niż 10 lat (art. 154 § 1 pkt 1 KP). Prawo do kolejnych urlopów pracownik nabywa w każdym następnym roku kalendarzowym (art. 153 § 2 KP). Ponieważ jest to pierwsza praca w życiu woźnego, z końcem każdego miesiąca pracy w 2019 r. nabywa prawo do urlopu w wymiarze 1,67 dni (1/12 * 20 dni), czyli np. 1,67 dni po przepracowaniu września (jeśli we wrześniu rozpoczął zatrudnienie), 1,67 dni po przepracowaniu października, 1,67 dni po przepracowaniu listopada i 1,67 dni po przepracowaniu grudnia. Natomiast 1 stycznia 2020 r. nabędzie prawo do 20 dni urlopu za 2020 r., jeśli jest zatrudniony na pełen etat.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy ewidencja czasu pracy stosowana u pracowników obsługi i administracji obejmuje również nauczycieli, którzy stosują dziennik elektroniczny?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy muszę w świadectwie pracy pracownika w związku z przejściem na emeryturę umieszczać informację o urlopie macierzyńskim z roku 1984, 1991 oraz zwolnienie lekarskie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Umowa wygasa 31.08.2019 r., we wrześniu 2019 roku pracownik kończy 60 lat i nabywa prawa emerytalne. Pytanie czy ostatni pracodawca ma obowiązek wypłacić odprawę emerytalną?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel, który uzyskał uprawnienie emerytalne, przeszedł na emeryturę i ponownie podjął pracę w innej szkole (dodam, że to szkoła stowarzyszeniowa) powinien być objęty funduszem socjalnym w placówce,w której pracował poprzednio czy też w chwili obecnej powinien korzystać z funduszu w szkole, w której jest zatrudniony? (emeryturę otrzymuje ze szkoły A, a podjął pracę w szkole B i nie jest to ani zlecenie ani umowa o dzieło tylko normalna umowa o pracę w pełnym wymiarze)
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Ile dni urlopu i ile godzin należy się nauczycielowi religii pracującemu w przedszkolu na 2/22 etatu. Pracuje 2 dni w tygodniu po 1 godzinie.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe