Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Ile wynosi pensum nauczyciela edukacji przedszkolnej prowadzącego dodatkowo zajęcia rewalidacyjne?
Zajęcia rewalidacyjne mogą zostać przydzielone nauczycielowi w ramach pensum nauczyciela wychowania przedszkolnego albo na stanowisku specjalisty w wymiarze pensum określonym przez organ prowadzący, w zależności od treści umowy o pracę lub aktu mianowania – art. 14 ust. 1 pkt 1, art. 42 ust.3 lp. 1 i 2 oraz ust. 7 pkt 3 lit. b ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm., wyrok Sądu Najwyższego z dnia 11 stycznia 2011 r., I PK 153/10 oraz wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach z dnia 4 września 2014 r., IV SA/Gl 674/14, stanowisko MEN z dnia 30 lipca 2012 r., http://samorzad.pap.pl/depesze/redakcyjne.edukacja.ekspert2/111854/MEN-odpowiada.
.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pracownik został zatrudniony 01.09.2017 r. jako pomoc nauczyciela. Pracownik złożył wypowiedzenie za porozumieniem stron. Otrzymał świadectwo pracy od 01.09.2017-31.08.2019 r. w danym roku kalendarzowym wykorzystał proporcjonalnie u danego pracodawcy 18 dni (26 dni całość urlopu) Natomiast został zatrudniony w Zespole Szkolno- Przedszkolnym od 01.09.20219r jako nauczyciel w przedszkolu. Nauczycielowi przedszkola przysługuje 35 dni urlopu od 01.09.2019r. Ile faktycznie ma otrzymać pracownik urlopu wykorzystał już 18 dni w danym roku kalendarzowym. Jak prawidłowo obliczyć urlop za 2019 rok?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o podstawy prawne dla nauczyciela:
1. odprawa 3 miesięczna
2. rozwiązanie umowy o pracę na mocy porozumienia stron w związku z przejściem na emeryturę
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownica dostarczyła decyzję o korzystaniu ze świadczenia pielęgnacyjnego z tytułu rezygnacji z zatrudnienia lub innej pracy w związku ze sprawowaniem opieki nad niepełnosprawnym członkiem rodziny synem, w okresie 2010-11-01 do 2016-07-31.W zaświadczeniu widnieje informacja, że w czasie pobierania świadczenia pielęgnacyjnego były opłacane składki na ubezpieczenie emerytalne i rentowe. Czy okres pobierania świadczenia pielęgnacyjnego należy zaliczyć do stażu pracy, a tym samym do dodatku za wysługę lat?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy środki finansowe na pokrycie kosztów dodatku motywacyjnego dla dyrektorów szkół mogą być przydzielane w ramach odpisu od wynagrodzenia zasadniczego wszystkich nauczycieli (np. 5%) ,czy są przydzielane poza odpisem -co wydaje się logiczne ,bo nie pomniejsza wtedy środków na dodatki nauczycielskie.Czy w związku z tym zw Regulaminie wynagradzania nauczycieli ( uchwalanym przez organ prowadzący) powinien się znaleźć zapis "Środki na pokrycie kosztów dodatku motywacyjnego dla dyrektorów szkół przydzielane są szkole w budżecie na dany rok budżetowy,poza odpisem, o którym mowa w ust...... .
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi, któremu w ramach nadgodzin przyznano godziny z innych stanowisk pracy w konsekwencji zwiększających jego pensum (w wyniku pensum łączonego) należy zmienić umowę o pracę? Jeżeli tak, to w jakiej formie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe