Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak należy prawidłowo rozliczyć wypowiedzenie umowy o pracę? Pracownik złożył wypowiedzenie w dniu 17 maja 2021 r. Czy należy liczyć 3 miesiące od 1 dnia następnego miesiąca czyli 01.06.2021 (zaznaczam, iż pracownik przepracował powyżej 6 miesięcy – czyli przysługuje mu 3-miesięczne wypowiedzenie).
Zgodnie z art. 36 § 1 pkt 2 i 3 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, Dz. U. z 2020 r., poz. 1320, okres wypowiedzenia umowy o pracę jest uzależniony od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy i wynosi 1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej (a więc także dłużej niż) 6 miesięcy; 3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata. Jeśli więc pracownik był zatrudniony dłużej niż 6 miesięcy ale mniej niż 3 lata, to obowiązuje go 1-miesięczny okres wypowiedzenia. Na podstawie art. 30 § 21 KP, okres wypowiedzenia umowy o pracę obejmujący miesiąc albo jego wielokrotność kończy się w ostatnim dniu miesiąca. Wypowiedzenie umowy o pracę złożone 17 maja 2021 r. biegnie od tego dnia i upłynie 30 czerwca 2021 r. przy 1-miesięcznym okresie wypowiedzenia oraz 31 sierpnia 2021 r. przy 3-miesięcznym okresie wypowiedzenia, a więc gdy pracownik był zatrudniony 3 lata lub dłużej.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam, jestem dyrektorem szkoły od 1 września 2011 r. 1 IX 2010 została zatrudnina nauczycielka praktycznej nauki zawodu bez pp na 6 godzin. 1 IX podpisałem z nią umowę na kolejny rok (12 godzin), rozpoczęła jednocześnie staż.Kurs PP miała skończyć w maju 2012, ale wydłużono go do października 2012. Czy będę mógł podpisać z nią kolejną umowę na podstawie art. 10.3 karty nauczyciela? Pozdrawiam
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jeden z nauczycieli chciałby wykorzystać dwa dni wolne przysługujące mu na okoliczność opieki nad dzieckiem i przelicza to na 16 godzin (nauczycielskich) - czy jest to możliwe?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania otrzymał propozycję ograniczenia tygodniowego wymiaru godzin do 14/18. Nauczyciel nie wyraził zgodny na ograniczenie. Jestem przed wręczeniem nauczycielowi wypowiedzenia umowy. Czy w tej sytuacji (gdy nauczyciel nie wyraził zgody na ograniczenie) organ prowadzący szkołę może wykorzystać zapisy art. 22 Karty Nauczyciela i wskazać mu szkołę gdzie ten wymiar będzie uzupełniał?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Organ prowadzący szkołę (z racji spadającej liczby oddziałów) nakazał zrezygnować z jednego z dwóch wicedyrektorów. Chodzi głównie o zmniejszone pensum - 9 godz. Wicedyrektor , który miałby zrezygnować, zgadza się pracować jako wicedyrektor na pełnym pensum 18/18. Organ prowadzący twierdzi, że nie. Proszę o opinię.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy w szkole niepublicznej o uprawnieniach szkół publicznych można wypłacać wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw po zakończeniu semestru lub po zakończeniu roku szkolnego? Wynagrodzenie nauczycieli wypłacane jest w naszej szkole na koniec każdego miesiąca "z dołu". Jaki zapis należy umieścić w regulaminie wynagradzania nauczycieli odnośnie proponowanego rozliczania i wypłacania godz. ponadw. i dor. zastępstw?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe