Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak obliczyć wymiar przysługującego urlopu wypoczynkowy pracownikowi administracji zatrudnionemu na 0,30 etatu od 1.01 do 31.08.2017 r.? Pracownik wykonuje pracę przez 5 dni w tygodniu.
W pytaniu nie podano, do jakiego ogólnego wymiaru urlopu wypoczynkowego uprawniony jest pracownik: 20 czy 26 dni (staż do 10 lat, czy co najmniej 10 lat, pamiętając, że do stażu pracy wlicza się tu określoną w kodeksie pracy liczbę lat za ukończenie szkoły danego typu).
Wymiar urlopu dla pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy ustala się proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy tego pracownika, biorąc za podstawę wymiar urlopu 20 albo 26 dni. Niepełny dzień urlopu zaokrągla się w górę do pełnego dnia. W opisanym przypadku będzie to 0,30 x 20 dni = 6 dni albo 0,30 x 26 dni = 8 dni.
Proporcjonalny wymiar urlopu to dla pracownika odpowiednio 6 albo 8 dni.
W przypadku pracownika zatrudnionego przez kilka miesięcy w roku, urlop wypoczynkowy przysługuje w wymiarze proporcjonalnym do przepracowanego okresu (w opisanym przypadku za 8 miesięcy):
6 dni : 12 m-cy x 8 m-cy = 4 dni
8 dni : 12 m-cy x 8 m-cy = 6 dni (niepełny dzień urlopu zaokrągla się w górę)
Urlopu udziela się w wymiarze godzinowym, gdzie jeden dzień odpowiada 8 godzinom. Zatem 4 albo 6 dni należy pomnożyć przez 8, co daje odpowiednio 32 albo 48 godzin. Z tej puli odejmuje się za każdy dzień urlopu liczbę godzin, którą pracownik miał do przepracowania w danym dniu, zgodnie z jego rozkladem czasu pracy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Dzień dobry, na jaki okres czasu zawrzec umowę o pracę z nauczycielem, który nie posiada przygotowania pedagogicznego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel posiadający kwalifikacje z terapii pedagogicznej może być nauczycielem wspomagającym w klasie integracyjnej, czy może prowadzić zajęcia z rewalidacji. Czy nauczyciel po pedagogice specjalnej w zakresie surdopedagogiki może być nauczycielem wspomagającym jeżeli nie ma już ucznia z niedosłuchem, czy może pracować w świetlicy
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o pomoc w wyliczeniu urlopu przysługującemu nauczycielowi zatrudnionemu od 1 lutego 2020 roku do 26 czerwca 2020 roku.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W dniu 31 maja 2013 r. złożyłam rezygnację ze stanowiska dyrektora szkoły i do dnia dzisiejszego (16.07.2013) nie otrzymałam żadnej odpowiedzi ze strony wójta, nie przeprowadzono też żadnej rozmowy. Ogłoszono natomiast konkurs na dyrektora. Czy to jest zgodne z prawem, ponieważ nie odwołano mnie ze stanowiska , a "normalnie" kadencja moja kończy się za rok. Co mam zrobić, gdy zwrócą się z pismem o wytypowanie do komisji konkursowej przedstawiciela rady pedagogicznej?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Konserwator pracuje na 0.5 etatu i po przebyciu 182 dni wykorzystał urlop wypoczynkowy. W czasie urlopu złożył wniosek o tzw., wczasy pod gruszą'' . Na urlopie złożył podanie o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron z uwagi na stan zdrowia. Dodam,że jest rencistą od kilkunastu lat. od 17 maja 2017r. nie jest pracownikiem. Rodzina pyta dyrektora dlaczego nie otrzymał świadczenia a dopełnił wymagania zawarte w regulaminie ZFŚS tj. złożył gdy był na początku urlopu i był pracownikiem. Do księgowości wniosek o wczasy dotarł 12 czerwca i księgowość jest zdania,że w dniu 12 czerwca nie był pracownikiem. Czy dyrektor wydając polecenie na piśmie wypłatę należnego świadczenia popełnił błąd? Jest nie dopełnienie formalności po stronie szkoły, a nie widzę błędu konserwatora.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe