Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak płacić nauczycielom za dni nieedukacyjne?
Dni, które zgodnie z organizacją roku szkolnego są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych (przerwy świąteczne) oraz dni, które dyrektor określi jako dni wolne od tych zajęć nie stanowią dla nauczycieli czasu wolnego. Są to dni pracy, w których jedynie nie odbywaja się zajęcia lekcyjne. Można zatem w tym czasie organizować posiedzenia rady pedaogicznej, szkolenia dla nauczycieli, itp. (nauczyciel pozostaje do dyspozycji dyrektora), jak również nauczyciel może wykonywać inne czynności wynikające z charakteru pracy, np. przygotowywać się do kolejnych zajęć, sprawdzać prace uczniów, doskonalić się itd. Dodatkowo, w dniach wolnych od zajęć dydaktycznych, określanych przez dyrektora na początku roku, szkoła obowiązana jest zapewnić opiekę uczniom, którzy w tych dniach do szkoły przyjdą.
Za powyższe dni przysługuje nauczycielowi normalne wynagrodzenie, gdyż pozostaje on w gotowości do pracy, a w niektórych sytuacjach wręcz tą pracę podejmuje.
Inaczej wygląda sprawa godzin ponadwymiarowych - te przysługują jedynie za faktycznie zrealizowane godziny zajęć.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pracownik obsługi w roku 2012 otrzymał nagrodę jubileuszową za 20 lat pracy- czyli następną za 25 lat pracy powinien otrzymać w roku 2017. W tym roku tz. 2016 dostarczył zaświadczenie z Urzędu Pracy, iż przez 3 lata i 11 miesięcy przed podjęciem pracy w tut. szkole otrzymywał zasiłek dla bezrobotnych z Urzędu Pracy, który jak wiemy wlicza się do okresu pracy wymaganego do nabycia i zachowania uprawnień pracowniczych, więc do nagrody jubileuszowej również. W tym roku staż pracy pracownika wynosi łącznie 27 lat i 11 miesięcy. Nie otrzymał on nagrody jubileuszowej za 25 lat pracy- jak w świetle przepisów wybrnąć z tego problemy. Czy nagroda jubileuszowa za 25 lat pracy przepadła pracownikowi, czy należy ją wypłacić? Dziękuję za wszelka pomoc.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zatrudniony w przedszkolu "A" 31 sierpnia 2020 r. nabywa prawo do nagrody jubileuszowej. Z dniem 1 września 2020 r. zostaje przeniesiony do przedszkola "B" w innej gminie. Który pracodawca powinien wypłacić nagrodę jubileuszową?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielka z ochroną przedemerytalną może skorzystać z rocznego urlopu dla poratowania zdrowia? Kiedy może najpóźniej z takiego urlopu skorzystać (data)? Zakładam, że 1.01.2024 r. , wtedy skończy 60 lat i będzie mieć 35 lat pracy.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Obie treści pytania dotyczą ZFŚS. 1. Czy nauczycielowi przebywającemu na urlopie bezpłatnym od.1.09.2016 do 30.06.2017 należą się świadczenia z ZFŚS? Dodam, iż nauczyciel w trakcie urlopu pracuje w innej szkole w innym mieście; 2. Czy pracownikowi administracji przebywającemu na urlopie wychowawczym w okresie 16.09.2016 r. - 15.08.2019 r. należą się świadczenia z ZFŚS? Dodam, iż pracownik w trakcie urlopu wychowawczego pracuje w innej instytucji publicznej w innej gminie. Czy istnieją jakieś przepisy (wyroki) które interpretują ww. sytuacje.
- Nauczyciel jest zatrudniony od 10 kwietnia do 23 czerwca 2023 r. Za ile dni należy wypłacić ekwiwalent za urlop wypoczynkowy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe