Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne W razie nieobecności ucznia, nauczyciel pozostaje do dyspozycji pracodawcy i zachowuje prawo do wynagrodzenia bez obowiązku odrabiania zajęć (art. 128 § 1 pkt 1 k.p.)....

PORADA PRAWNA

06 czerwca 2016 Kadry Nadzór pedagogiczny

Jak powinien postąpić dyrektor w sytuacji, jeśli nauczyciel zajęć rewalidacyjnych nie zrealizował w cyklu wymaganych 190 godzin zajęć z powodu nieobecności ucznia? A jak postąpić, gdy przyczyną niezrealizowanych godzin jest nieobecność nauczyciela w pracy? Czy dyrektor pwinien zapewnić realizację, zlecając nauczycielowi godziny ponadwymiarowe płatne?

W razie nieobecności ucznia, nauczyciel pozostaje do dyspozycji pracodawcy i zachowuje prawo do wynagrodzenia bez obowiązku odrabiania zajęć (art. 128 § 1 pkt 1 k.p.). Analogicznie jest w przypadku usprawiedliwionej nieobecności nauczyciela; wynagrodzenie otrzymuje, gdy tak stanowią przepisy płacowe (art. 80 k.p.). Dyrektor może przydzielić godziny zajęć rewalidacyjnych nauczycielowi w innym terminie w ramach odrębnie płatnych godzin ponadwymiarowych, jeśli dysponuje środkami finansowymi (art. 35 ust. 1 KN).

 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT