Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak przenieść dziecko do innej szkoły w trakcie roku szkolnego, gdy zostało sierotą i będzie pod opieką najbliższej rodziny? Sprawy prawne dopiero będą załatwiane.
Dopiero osoba wyznaczona przez sąd rodzinny na opiekuna dziecka będzie uprawniona do ubiegania się o przyjęcie dziecka do innej szkoły w trakcie roku szkolnego, a warunkiem przeniesienia będzie wyrażenie zgody przez tamtejszego dyrektora (art. 94 KRiO, art. 20a ust. 2 UoSO).
Osoba, która jest obecnie faktycznym opiekunem dziecka powinna:
- Najpierw zgłosić/zapisać dziecko do nowej szkoły. Potem zgłosić się do „starej” szkoły osobiście (niezbędny jest dowód osobisty), by wypełnić na miejscu oświadczenie dotyczące wypisu dziecka z tej szkoły, z informacją do jakiej konkretnej szkoły przenoszony jest uczeń, i jaki jest powód przeniesienia – np. zmiana zamieszkania.
- Dokumentację szkolną „stara szkoła” przekazuje „nowej szkole” drogą urzędową dopiero po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia dziecka do wybranej szkoły. Natomiast dokumentację medyczną powinna wydać pielęgniarka szkolna do rąk własnych opiekuna faktycznego.
Po zakończeniu procedury prawnej, osoba wyznaczona przez Sąd na opiekuna prawnego powinna jak najszybciej przedstawić stosowny dokument w nowej szkole.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy organ prowadzący szkołę przed utworzeniem Powiatowego Centrum Sportu na bazie obiektów sportowych szkoły powinien mieć opinię Rady Pedagogicznej , Rady Rodziców. Jeśli tak czy jest ona wiążąca w przypadku opinii negatywnej.
Dziękuje
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Moje pytanie dotyczy uzupełniania dziennika lekcyjnego. Nie mogę znaleźć w przepisach prawa informacji jak traktować obecność uczniów, którzy biorą udział w konkursach poza szkołą. Czy wstawiać im nieobecność, czy traktować jako obecnych? A może zaznaczać w jakiś szczególny sposób? I jak wyliczać wówczas frekwencję?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- WITAM, PROSZĘ O PODPOWIEDZ JAK POWINIEN WYGLĄDAĆ DOKUMENT, KTÓRYM DYREKTOR SZKOŁY ODRACZA DZIECKO OD PODJĘCIA NAUKI W PIERWSZEJ KLASIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ. POZDRAWIAM
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jakie dokumenty przedszkola podlegają archiwizacji?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Od 01.10.2019 w przedszkolu niepublicznym jest udzielana pomoc psychologiczno- pedagogiczna chłopcu 6- letniemu z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim. Orzeczenie rodzic dziecka dostarczył 17.09.2019 r., a już od 01.10.2019 r. są realizowane zajęcia zgodnie z orzeczeniem. Informację, że w mojej placówce pojawiło się orzeczenie przekazałam niezwłocznie do Urzędu Gminy, było to w październiku. Do tej pory, a mamy już koniec lutego nie otrzymałam jednak żadnych środków z tytułu udzielania pomocy psychologiczno- pedagogicznej dziecku z orzeczeniem. Do 5-go dnia każdego miesiąca składam deklarację do Urzędu Gminy o liczbie dzieci w placówce i informuje tam o dziecku z orzeczeniem. Dalej nic. Co w tej sytuacji? Czy mam prawo ubiegać się o zaległe świadczenia? Jeżeli tak, to jak to zrobić? Niebawem będzie koniec roku szkolnego, a ja nie otrzymałam żadnych świadczeń, mimo że ponoszę koszty na rzecz organizacji zajęć dla tego dziecka, które wynikają z orzeczenia.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe