Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak wygląda procedura warunkowej promocji ucznia do klasy wyższej? Czy Rada Pedagogiczna może nie wyrazić zgody na warunkową promocję dla ucznia, który nie zdał egzaminu poprawkowego z jednego przedmiotu?
Począwszy od klasy IV szkoły podstawowej, uczeń, który w wyniku klasyfikacji rocznej, a w szkole policealnej – semestralnej, otrzymał negatywną ocenę klasyfikacyjną z: 1) jednych albo dwóch obowiązkowych zajęć edukacyjnych, albo 2) jednych obowiązkowych zajęć edukacyjnych lub zajęć z języka mniejszości narodowej, mniejszości etnicznej lub języka regionalnego – może przystąpić do egzaminu poprawkowego z tych zajęć. Egzamin poprawkowy przeprowadza komisja powołana przez dyrektora szkoły. Uczeń, który z przyczyn usprawiedliwionych nie przystąpił do egzaminu poprawkowego w wyznaczonym terminie, może przystąpić do niego w dodatkowym terminie, wyznaczonym przez dyrektora szkoły, nie później niż do końca września, a w szkole, w której zajęcia dydaktyczno-wychowawcze kończą się w styczniu – nie później niż do końca marca. Uczeń, który nie zdał egzaminu poprawkowego, nie otrzymuje promocji do klasy programowo wyższej, a w szkole policealnej – na semestr programowo wyższy, i powtarza odpowiednio klasę lub semestr. Rada pedagogiczna, uwzględniając możliwości edukacyjne ucznia, może jeden raz w ciągu danego etapu edukacyjnego promować do klasy programowo wyższej, a w szkole policealnej – na semestr programowo wyższy, ucznia, który nie zdał egzaminu poprawkowego z jednych obowiązkowych zajęć edukacyjnych albo zajęć z języka mniejszości narodowej, mniejszości etnicznej lub języka regionalnego, pod warunkiem że te zajęcia są realizowane w klasie programowo wyższej, a w szkole policealnej – semestrze programowo wyższym.Oznacza to, że rada pedagogiczna nie ma takiego obowiązku, ale może go promować warunkowo, jeśli uzna, że uczeń spełnia przesłanki, ustalone w statucie.
odstawa prawna: Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (ze zm.), szczególności art. 44n.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Bardzo proszę o odpowiedź, czy w świetle ogólnych przepisów prawa można w Statucie szkoły umieścić zapis, że nauczyciel ma prawo do odebrania telefonu komórkowego uczniowi korzystającemu z niego w czasie lekcji?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy za brak pracy domowej uczeń może otrzymać ocenę niedostateczną? Czy raczej, jeśli tych prac nie odrabia, to wpływa to na ocenę z zachowania za stosunek do obowiązków szkolnych i wpisujemy wówczas uwagę? Proszę również o pomoc w rozwianiu wątpliwości, czy wpisujemy jedynkę za brak stroju gimnastycznego, materiałów na plastykę itd., czy zaliczymy to raczej do kryteriów oceny z zachowania? Proszę o pomoc w rozstrzygnięciu dylematu.
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Od września 2017w przedszkolu będzie realizowane wczesne wspomaganie (1 dziecko), proszę napisać jaka dokumentacja obowiązuje dyrektora i nauczyciela- przykładowe wzorce i aktualne rozporządzenie. Jeżeli jeszcze jedno dziecko będzie posiadało opinię o wczesnym wspomaganiu, czy te zajęcia mogą być wspólne dla 2 dzieci ?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Uprzejmie proszę o podanie informacji na temat dotyczący Kodeksu równego traktowania. Czy taki dokument jest obligatoryjny?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor szkoły może w ciągu roku szkolnego, (od marca) zmienić przewodniczącego zespołu, jeśli od zespołu otrzymał taki wniosek? - Czy jest taka możliwość pod względem prawnym? Proszę o podanie podstawy prawnej.
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe