Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jaka forma zatrudnienia będzie właściwa dla osoby prowadzącej z uczniem, posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego (rewalidacja), zajęcia rehabilitacji oraz terapii SI? Czy można w/w Panią zatrudnić na stanowisku niepedagogicznym (tzw.specjalista), mimo,iż posiada przygotowanie pedagogiczne?
Specjaliści posiadający przygotowanie pedagogiczne są również zatrudniani na stanowiskach pedagogicznych, czyli na podstawie Karty Nauczyciela. W przypadku nauczyciela rehabilitanta, obowiązkowy wymiar godzin zajęć ustala organ prowadzący w drodze uchwały (art. 42 ust. 7 Karty Nauczyciela).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy w obecnej sytuacji pracy zdalnej, w pełnym wymiarze przy komputerze, nauczyciel może wystąpić o dofinansowanie przy zakupie okularów?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel posiadający kierunkowe wykształcenie w zakresie wychowania fizycznego może prowadzić wychowanie fizyczne w klasach I-III szkoły podstawowej?
- Czy pracownik administracji i obsługi Zespołu Szkół może pracować każdego dnia tygodnia w innych godzinach (np. w poniedziałek 7:30-14:30, we wtorek 8:30-17:30 itd.)? W różne dni w różnym wymiarze. Czyli w innym wymiarze niż 8 godzin dziennie, ale nie przekraczając 40 godzin w tygodniu.
- Bardzo proszę o pomoc w ustaleniu terminu zakończenia umowy, którą zawarto z pracownicą obsługi szkoły na podstawie Kodeksu pracy. Umowa została zawarta na okres 01.09.2021–30.06.2022, w wymiarze 0,5 etatu, z zakresem obowiązków wynikającym z umowy: pomoc w oddziale przedszkolnym. W okresie trwania umowy pracownica zaszła w ciążę i w dniach 17–23.12.2021 r. przebywała na zwolnieniu lekarskim. W dniu 24.12.2021 r. była obecna w pracy, a następnie w dniach 27–31.12.2021 r. korzystała z urlopu wypoczynkowego. Obecnie od 03.01.2022 r. przebywa na zwolnieniu lekarskim. Czy jeżeli do dnia porodu pracownica nie powróci do pracy, to umowa ulegnie rozwiązaniu z dniem 30.06.2022 r., czy też powinna być przedłużona do dnia porodu, który planowany jest na przełom sierpnia i września?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Witam, jaki akt prawny mówi o tym, że nauczyciel radny musi mieć zagwarantowany cały etat? Czy nie może mieć zniżki godzin ? Czy można zatrudnić go w niepełnym wymiarze godzin w związku z ich brakiem?
Dziękuję za odpowiedzi.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe