Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jaka jest podstawa prawna rozwiązania stosunku pracy z nauczycielem zatrudnionym w pełnym wymiarze godzin na podstawie mianowania zatrudnionym w Zespole Szkół w skład którego wchodzą wygaszane oddziały gimnazjum (przekształcenie w szkołę podstawową), szkoła podstawowa, technikum oraz branżowa szkoła I stopnia- w tym szkoły specjalne. Czy należy stosować art. 20 KN, czy art. 225 przepisy wprowadzające ustawę Prawo Oświatowe?
Na podstawie art. 225 ust. 12 ustawy z dnia 14.12.2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe, w okresie do dnia 29 lutego 2020 r. przepisy ust. 1-11 stosuje się odpowiednio również do nauczycieli zatrudnionych w szkołach, w których są prowadzone klasy dotychczasowego gimnazjum.
Zgodnie z art. 14 ust. 2 Karty Nauczyciela, w przypadku zatrudnienia w zespole szkół akt mianowania i umowa o pracę powinny określać także typy (rodzaje) szkół w zespole, w których pracuje nauczyciel.
Z pytania wynika, że gimnazjum zostało przekształcone w szkołę podstawową, zatem w tej szkole prowadzone są klasy dotychczasowego gimnazjum i do nauczycieli w niej zatrudnionych (o czym świadczy zapis w umowie lub akcie mianowania) stosuje się przepisy art. 225 ustawy Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka kontraktowa zatrudniona na czas nieokreślony, po urlopie wychowawczym wraca na cały etat tak jak przed urlopem, z tym że będzie to 14/18 i 6/26 godzin.Czy nauczycielka ta może nie zgodzić się na zmianę przydziału godzin skoro zmieniła się organizacja nauczania. Proszę o odpowiedź.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- POMOC NAUCZYCIELA DO DZIECKA NIEPEŁNOSPRAWNEGO Z AUTYZMEM W PRZEDSZKOLU -PRZYKŁADOWY ZAKRES CZYNNOŚCI OBOWIĄZKÓW I UPRAWNIEŃ
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel, który ma umowę na zastępstwo (1 rok szklony od 01.09.2017r.) możne rozpocząć awans na stopień nauczyciela mianowanego? Jeśli może to czy decyzja ma być od 01 września 2017 do 31 maja 2020?
- Nauczyciel kontraktowy akt nadania otrzymał w sierpniu 2019 r., od 1 września 2019 r. jest zatrudniony na czas nieokreślony. Kiedy może zacząć staż na nauczyciela mianowanego i ile będzie on trwał w świetle nowych przepisów?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy można z subwencji opłacać wynagrodzenie rehabilitanta, który prowadzi zajęcia rehabilitacyjne w ramach rewalidacji?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe