Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jakie mogą być skutki dla dyrektora w przypadku braku zawiadomienia wyższej, powiatowej organizacji związkowej ZNP, a powiadomienie niższej tj. prezesa grupy związkowej ZNP działającej w szkole?
W pytaniu nie podano czego zawiadomienie miało dotyczyć. Zakładając, że sprawa dotyczy powiadomienia związków zawodowych związanego z wypowiedzeniem stosunku pracy, np. z art. 20 Karty Nauczyciela, skutkiem nieprawidłowego zawiadomienia będzie możliwość wygrania ewentualnej sprawy w przypadku odwołania się nauczyciela do sądu pracy, a co za tym idzie obowiązek przywrócenia do pracy lub zapłacenia odszkodowania.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- 1. Czy można zatrudnić na stanowisko nauczyciela EDB, osobę z tytułem mgr wychowania obronnego, kierunek nauczycielski, ukończony w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy?
2. Czy pracodawca może przerwać nauczycielowi urlop wychowawczy, przywracając go tym samym do pracy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka od marca 2019 r. była na zwolnieniu lekarskim, następnie 24.10.2019 r. urodziła dziecko i była na urlopie macierzyńskim i rodzicielskim łącznie 52 tygodnie, tj. od 24.10.2019 r. do 21.10.2020 r. Ile tygodni (ile dni) i do kiedy powinien trwać urlop uzupełniający?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka zatrudniona na podstawie mianowania do chwili obecnej pracuje na dwa pełne etaty w szkole podstawowej i szkole ponad gimnazjalnej ze wskazaniem naszej szkoły ponad gimnazjalnej jako główne miejsce zatrudnienia. Po zaopiniowaniu arkusza na posiedzeniu Rady Pedagogicznej w dniu 10.04.2017r. w głównym miejscu pracy, gdzie miała przydzielony pełny etat, oświadczeniem z dnia 11.04.2017r. zmieniła podstawowe miejsce pracy z naszej jednostki na szkołę podstawową, nie przedkładając zgody na dodatkowe zatrudnienie. Nadmieniam, że posiedzenie Rady Pedagogicznej w szkole podstawowej odbyło się w dniu 11.04.2017r., gdzie wyżej wymienionej nauczycielce także został przydzielony pełny etat. W związku z powyższym dyrektor szkoły ponad gimnazjalnej wystąpił z pismem do dyrektora szkoły podstawowej o wyrażenie zgody na dodatkowe zatrudnienie tej nauczycielki. Dyrektor nie wyraził zgody na dodatkowe zatrudnienie, w wyniku czego, ze względu na nie możliwą dyspozycyjność nauczyciela zostały wprowadzone zmiany do arkusza (bez przydziału godzin dla tego nauczyciela) i ponownie uruchomione procedury związane z jego tworzeniem. Czy decyzja dyrektora była prawnie słuszna i jaką postawę prawną przyjąć przy wypowiedzeniu stosunku pracy temu nauczycielowi?
- Nauczyciele zatrudnieni byli wcześniej w Zespole Szkół złożonym ze szkoły podstawowej i gimnazjum. W swoich umowach mieli określone, że są nauczycielami np. religii w szkole podstawowej. Nastąpiły zmiany reorganizacyjne - w 2005 r. zlikwidowano gimnazjum i placówka została przekształcona w szkołę podstawową. Jednak umowy nauczycieli nie zostały zawarte ponownie tylko obowiązują te same. Czy jest to zgodne z prawem?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Przez 13 lat byłam dyrektorem, uczyłam matematyki, a po przegranym konkursie nowy dyrektor przydzielił mi godziny w przedszkolu, czyli zmienił mi warunki pracy (nadmieniam, że pracujemy w zespole szkolno-przedszkolnym). Czy muszę się zgodzić na taki przydział?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe