Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jakie szkolenie BHP należy przeprowadzić nauczycielowi stażyście, który od września zaczął pracę w szkole?
Zgodnie z art. 2373 § 2 kodeksu pracy, pracodawca jest obowiązany zapewnić przeszkolenie pracownika w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy przed dopuszczeniem go do pracy oraz prowadzenie okresowych szkoleń w tym zakresie.
Nowozatrudniony nauczyciel podlega wstępnemu szkoleniu BHP - instruktaż ogólny oraz szkoleniu wstępnemu na stanowisku pracy - instruktaż stanowiskowy. Natomiast pierwsze szkolenie okresowe BHP przeprowadza się w okresie do 12 miesięcy od rozpoczęcia pracy.
Szczegółowe zasady szkolenia w dziedzinie BHP, w tym instruktażu ogólnego i stanowiskowego, określa Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27.07.2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jak rozliczyć nadgodziny nauczycielowi przedszkola, który tygodniowo ma 2,5 nadgodzin planowych i w dniu w którym pracuje od godz. 6.30 do 15.30 jest oddelegowany na zebranie związkowe ZNP od godz. 11.00 do 14.00 (pełni funkcję prezesa ogniska). Czy nauczyciel po zebraniu wraca do pracy i liczymy mu normalnie nadgodziny? Czy po zebraniu nauczyciel nie wraca już do pracy i zdejmujemy mu nadgodziny planowe?
- Czy mgr pedagogiki w zakresie profilaktyki społecznej zatrudniony w przedszkolu niepublicznym na stanowisku pomoc nauczyciela może pełnić sam dyżur o godz 7 rano gdy otwierane jest przedszkole i zaczynają dopiero przychodzić dzieci? Czy musi wtedy być już nauczyciel wychowania przedszkolnego?
- 1. Czy nauczyciel który ukończył studia na kierunku fizyka w zakresie "dydaktyka i popularyzacja fizyki" może pracować w liceum ? Czy musi posiadać dodatkowe przygotowanie pedagogiczne? Ukończył te studia 30 lat temu, kiedy nie było oddzielnego przygotowania pedagogicznego, ale moim zdaniem dydaktyka była i powinna być nadal czymś, co zastępowało przygotowanie pedagogiczne. 2. Czy dobrze rozumiem § 28 w rozporządzeniu ministra edukacji narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli napisane jest, że nauczyciele zachowują nabyte kwalifikacje. Jeśli mam nauczyciela angielskiego, który ukończył arabistykę i kursy z języka angielskiego, uzyskał dyplomowanie i jest zatrudniony od kilku lat na umowę przez mianowanie. jak rozumiem ma kwalifikacje do nauczania tego przedmiotu (angielskiego).
- Czy uśredniamy czas pracy kadry zarządzającej? Szkoła jest feryjna. Proszę o podstawę prawną.
- W nawiązaniu do wcześniej już zadanego pytania chciałam dodać, że wymieniony przeze mnie nauczyciel (przebywajacy obecnie na dalszym zwolnieniu w naszej placówce - nauczyciel mianowany, zatrudniony na pełny etat) prowadzi działalność gospodarczą, której nie może zawiesić, gdyż zatrudnia kilka osób.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe