Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jestem nowym dyrektorem Zespołu Szkół Specjalnych sprawdzając teczki akt osobowych nauczycieli zauważyłam, że kilkunastu nauczycieli ma umowę o pracę zawartą w szkole podstawowej, inni w gimnazjum lub w szkole Przysposabiającej do Pracy, a pozostali w Zespole Szkół. Czy nie powinnam to uporządkować, żeby wszyscy nauczyciele mieli umowy o pracę w Zespole Szkół i jak to zrobić?
W przypadku publicznego zespołu szkół, prowadzonego przez j.s.t., pracodawcą nauczyciela jest zespół szkół, zaś umowa o pracę lub akt mianowania wymieniają typy (rodzaje) szkół w zespole, w których pracuje nauczyciel (art. 14 ust. 2 KN). W takim przypadku należałoby sporządzić pisemne informacje o zatrudnieniu w zespole szkół (od dnia zatrudnienia lub od dnia powołania zespołu, w zależności, które zdarzenie nastąpiło wcześniej), jeden egzemplarz doręczyć nauczycielowi, a kopię wpiąć do akt osobowych (art. 29 § 4 KP, § 6 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 28 maja 1996 r. w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz sposobu prowadzenia akt osobowych pracownika, Dz. U. z 1996 r. Nr 62, poz. 286 z późn. zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy osoba, która ukończyła studia podyplomowe edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogika), autyzmem oraz zespołem Aspergera (4 semestry) oraz studia podyplomowe w zakresie pedagogiki szkolnej i wczesnoszkolnej (3 semestry) , a wykształcenie wyższe z tytułem magistra uzyskała z kulturoznawstwa może pełnić rolę pedagoga specjalnego? Czy może pełnić rolę nauczyciela współorganizującego kształcenie? (szkoła niepubliczna na prawach publicznej)
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Szkoła realizuje projekt unijny w ramach programu POWER. Czy chcąc zatrudnić nauczyciela pracującego w szkole do pełnienia funkcji koordynatora projektu należy brać pod uwagę artykuł 35a Karty Nauczyciela (i płacić wynagrodzenie jak za godzinę ponadwymiarową), czy można zatrudnić go na umowę zlecenie?
Wyjaśniam, że funkcja koordynatora nie polega na prowadzeniu zajęć z uczniami, są to czynności o charakterze administracyjnym (umowy, zakupy, dokumentacja projektu).
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jak dokonać oceny dorobku zawodowego za okres stażu nauczyciela, który zmienił miejsce pracy w trakcie realizowania stażu na wyższy stopień awansu zawodowego? Przez kilka miesięcy nauczyciel pracował w szkole podstawowej, w której rozpoczął staż, później został zatrudniony w zespole szkół i tu staż kontynuuje. Czy w ocenie dorobku zawodowego należy wpisać informacje za cały okres stażu?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jaki zapis powinno zawierać świadectwo pracy jeżeli pracownik odchodzi na wcześniejszą emeryturę, ale dyrektor zawarł z nim umowę na czas określony - rok za porozumieniem stron, jakie warunki powinny być spełnione, aby temu pracownikowi obsługi wypłacić odprawę emerytalną.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy w klasach I-III można podzielić zajęcia między dwie nauczycielki z kwalifikacjami do nauczania edukacji wczesnoszkolnej ? Pierwsza: edukacja muzyczna (1), edukacja plastyczna (1), zajęcia komputerowe (1), wychowanie fizyczne (3), j. angielski (2) = 8 godzin (do nauczania j. angielskiego w kl. I-III ma uprawnienia) Druga: pozostałe edukacje EWS tj. edukacja polonistyczna, edukacja społeczna, edukacja przyrodnicza, edukacja matematyczna i zajęcia techniczne (12 godzin)
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe