Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Nadzór pedagogiczny
Ewaluacja wewnętrzna
Zarządzanie placówką
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
DOKUMENT DO SPRAWDZENIA
ZAMÓW DOKUMENT
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jesteśmy publiczna szkoła podstawową. Zasięgnęliśmy opinii rodziców, że jest potrzeba utworzenia szkoły językowej. Jakie kroki należny podjąć aby przekształcić zwyczajną szkołę podstawową w dwujęzyczna szkołę.
Przekształcenie w szkołę dwujęzyczną wymaga przeprowadzenia procedury określonej w art. 89 ust. 9 w zw. z ust. 1 - 8 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2018 r., poz. 996 ze zm. Organ prowadzący jest obowiązany, co najmniej na 6 miesięcy przed terminem przekształcenia, zawiadomić o zamiarze przekształcenia szkoły: rodziców uczniów, właściwego kuratora oświaty oraz organ wykonawczy jednostki samorządu terytorialnego właściwej do prowadzenia szkół danego typu. Szkoła prowadzona przez jednostkę samorządu terytorialnego może zostać przekształcona po uzyskaniu pozytywnej opinii kuratora oświaty, a szkoła publiczna prowadzona przez inny podmiot - za zgodą organu, który udzielił zezwolenia na jej założenie. W razie przeprowadzenia procedury przekształceniowej konieczne będzie również znowelizowanie statutu szkoły przez szkolne organy - art. 72 ust. 1, art. 80 ust. 2 pkt 1, art. 82 ust. 2 PO.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy w obecnym stanie rzeczy (poluzowanie obostrzeń związanych z reżimem sanitarnym) jest możliwe zorganizowanie klasyfikacyjnej rady pedagogicznej stacjonarnie, z zachowaniem wytycznych GIS?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Na łamach portalu nie ma nic na temat kontroli zarządczej. Proszę o jakieś materiały: procedury, zarządzenia, ocena ryzyka, standardy, plany kontroli wewnętrznej w przedszkolu.
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Witam serdecznie!
W młodzieżowym ośrodku socjoterapii istnieją dwie szkoły: gimnazjum i zasadnicza szkoła zawodowa. W obu szkołach uczą ci sami nauczyciele,(przedmioty zawodowe są realizowane w CKU). Czy w obu szkołach(w jednym ośrodku) może być jedna rada pedagogiczna, jedna księga protokołów itp?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- W jaki sposób wprowadzić w szkole zmieniony Regulamin ZFŚS, w zasadzie całkowicie zmieniony? Kiedy należy przekazać do związków zawodowych?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- W szkole ponadgimnazjalnej został opracowany program przeciwdziałania wagarom szkolnym oraz program klubu filmowego. Jaka powinna być procedura dopuszczenia tych programów do użytku szkolnego?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe