Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Mam pytanie dotyczące łączenia pracy jednego nauczyciela w dwóch szkołach. W mojej szkole nauczyciel ma 19 godzin, w drugiej (na terenie gminy) - 3 godziny. Organ prowadzący zlecił mi wpisanie do arkusza tych trzech godzin pracy, tak by nie zawierać kolejnej umowy z nauczycielem w drugiej szkole. Czy jest to zgodne z prawem?
Karta Nauczyciela nie przewiduje takiej możliwości. Nauczyciel zatrudniony w pełnym wymiarze godzin nie może zostac skierowany do pracy w innej szkole w trybie art. 22, ponieważ dotyczy on tylko nauczycieli, dla których brakuje godzin i w celu uzupełnienia etatu zostaje skierowany do pracy w drugiej szkole. Art. 18 i 19 przewidują możliwość przeniesienia nauczyciela mianowanego do pracy w innej szkole lub na inne stanowisko. W obu przypadkach zmiana zatrudnienia nie powoduje sytuacji, gdy nauczyciel pełni obowiązki w dwóch szkołach. Proponuję wystąpić do organu prowadzącego o podanie podstawy prawnej takiego działania. Nauczyciel miałby kilka godzin ponadwymiarowych, z których jedną realizowałby w szkole macierzystej, a trzy w innej szkole. Przepisy oświatowe nie dają takiej możliwości. Skierować nauczyciela do pracy w drugiej szkole można jedynie w celu uzupełnienia etatu.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy pracownik zatrudniony na stanowisku pomoc nauczyciela na podstawie kodeksu pracy od 01.09.2016 r. do 30.06.2017 r. nabywa prawo do 13 pensji za rok 2017 jeśli przebywał na zwolnieniu lekarskim od 05.04.2017 r. do 19.06.2017 r. w związku z ciążą, oraz na urlopie macierzyńskim od 20.06.2017 r. do 30.06.2017 r?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel j.pol. przebywa na urlopie zdrowotnym do 30 kwietnia 2017 roku. W roku szkolnym 2016/17 nie będzie dla nauczycielki godzin j.pol., mam cały etat świetlicy. Mogę jej zaproponować zg. z art.18 KN zmianę. Co w przypadku jeśli odmówi zmiany bo to inne pensum, bo nie chce pracować w świetlicy?
- Czy nauczycielki zatrudnione w gimnazjum (matematyka i fizyka) posiadające First Certificate in English (FCE) na poziomie B1 mogą uczyć matematyki i fizyki w oddziale dwujęzycznym z językiem angielskim?
- Czy nauczyciel, magister edukacji elementarnej, mający dodatkowe studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki i edukacji integracyjnej oraz studia podyplomowe z edukacji osób ze spektrum autyzmu i zespołu Aspergera oraz studia podyplomowe z logopedii może być zatrudniony jako pedagog specjalny?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka religii została zatrudniona w szkole publicznej, dla której organem prowadzącym jest osoba prawna na czas określony z Kodeksu Pracy - na 1 rok. Proboszcz bez uzgodnienia z dyrektorem szkoły wystąpił dla nauczycielki o misję na czas nieokreślony. Taką też misję nauczycielka otrzymała.Umowa wygasła po terminie na jaki została zawarta.Dyrektor nie chciał kontynuować współpracy z katechetką. Poprosił Proboszcza o wystąpienie o misję dla nowego katechety. Czy Proboszcz ma prawo wymuszać na dyrektorze zatrudnienie tej samej katechetki? Kto w końcu decyduje o doborze katechety w szkole: dyrektor, czy proboszcz?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe