Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel j.pol. przebywa na urlopie zdrowotnym do 30 kwietnia 2017 roku. W roku szkolnym 2016/17 nie będzie dla nauczycielki godzin j.pol., mam cały etat świetlicy. Mogę jej zaproponować zg. z art.18 KN zmianę. Co w przypadku jeśli odmówi zmiany bo to inne pensum, bo nie chce pracować w świetlicy?
Zmiana stanowiska na podstawie art. 18 Karty Nauczyciela musi odbyć się za zgodą nauczyciela. W opisanym przypadku, dodatkowo zmiana ta ma nastąpić w trakcie roku szkolnego, zatem w razie braku jego zgody, nie będzie można zastosować wypowiedzenia stosunku pracy (dopiero w maju, ze skutkiem na koniec roku, jeżeli brak godzin będzie dotyczył również r. szk. 2017/2018). W maju i czerwcu nauczycielce trzeba będzie zapewnić godziny, więc albo przez ten czas pozostanie do dyspozcji dyrektora (np. realizacja zastępstw) albo już teraz na nowy rok szkolny trzeba innemu nauczycielowi j. polskiego ograniczyć wymiar etatu w ten sposób, że do kwietnia będzie miał etat w zastępstwie za nieobecnego nauczyciela a od maja zmniejszony wymiar (o ile tych godzin wystarczy, w przeciwnym razie - rozwiązanie stosunku pracy i zatrudnienie do kwietnia w zastępstwie). Wszystko zależy od ilości posiadanych godzin.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy Rada Pedagogiczna może oddać ważny głos na swojego przedstawiciela w komisji konkursowej na dyrektora szkoły podczas, gdy ta osoba nie jest obecna na konferencji, jednak wcześniej wyraziła zgodę na przyjęcie swojej kandydatury?
- Nauczyciel jest na urlopie dla podratowania zdrowia .Czy i w jakim terminie mogę wręczyć pismo o zmniejszonych godzinach? Nauczyciel nie będzie miał całego etatu w roku przyszłym. Jest taka możliwość ze względu na małą ilość uczniów.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel, który uczył w gimnazjum od 18 maja 2016 roku do dnia dzisiejszego przebywa na urlopach macierzyńskich i rodzicielskich (Pani urodziła w tym czasie dwoje dzieci) łącznie udzielono w/w urlopów do dnia 23 października 2018 roku. Zgodnie z Reforma w Oświacie zlikwidowano jest w naszej szkole gimnazjum- obecnie jest jedynie jedna trzecia kl. gimnazjum i osiem klas szkoły Podstawowej. Jak wynika z powyższego dla nauczyciela, który wróci z urlopów 23 października 2018 roku nie ma godzin lekcyjnych. Bardzo prosze o informacje jak rozwiązać z w/w nauczycielem umowę o pracę. Nauczyciel jest nauczycielem kontraktowym i umowę ma na czas nieokreślony. Bardzo prosze o dokładne wyjaśnienie i podanie podstawy prawnej.
- Nauczyciel udokumentował pracę w gospodarstwie rolnym rodziców po ukończeniu 16 lat w charakterze domownika. Okres tej pracy to 3 lata, 10 m-cy i 17 dni. Ile tak naprawdę z tego okresu można zaliczyć do pracowniczego stażu pracy? Całość, czy tylko ten czas do ukończenia 18 lat?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy wychowawcy (nauczyciel) w internacie sosw (mogą pracować w każdą niedzielę z innym dniem wolnym w tygodniu, czy muszą mieć co drugą niedzielę wolną nawet, jeżeli chcą pracować w każda niedzielę? Jest to placówka feryjna.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe