Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Moje pytanie dotyczy dzieci pozostawionych w klasie pierwszej i drugiej (zgodnie z przepisami przejściowymi dotyczącymi roku szkolnego 2015.2016) na wniosek rodziców. Co tym dzieciom wpisać w arkuszu ocen?
Dzieci urodzone w 2009 r., które w roku szkolnym 2015/2016 rozpoczęły naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej, mogą na wniosek rodziców kontynuować naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2016/2017. Rodzice powinni złożyć wniosek do 31 marca 2016 r. na ręce dyrektora szkoły, do której uczęszcza dziecko. Przepisy nie precyzują, w jaki sposób wypełnić arkusz w przypadku, o którym mowa wyżej, w związku z czym można przyjąć, że należy wpisać formułę: „Uczeń kontynuuje naukę w klasie 1 na wniosek rodzica z dnia …………”.
Podstawa prawna: Ustawa z dnia 29 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw, w szczególności art. 9.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Uprzejmie proszę o przykładowy IPET dla uczennicy klasy II. ze wskazaniem w opinii :pomoc psych. pedagogiczna w formie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, podnoszenie sprawności percepcji słuchowej jako podstawy do ćwiczeń w czytaniu i pisaniu, utrwalenie znajomości liter b-d;a-o, ćwiczenia techniki tempa i poprawności czytania, ćwiczenia w pisaniu z pamięci i ze słuchu ze zwróceniem uwagi na pisownię zmiękczeń.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jaka jest podstawa prawna do umorzenia wierzytelności za niezapłacone obiady uczniów w stołówce szkoły publicznej prowadzonej przez samorząd? Wszystkie działania prowadzone przez szkołę w celu ściągnięcia długu okazały się nieskuteczne.Chodzi o kwotę ok. 700 zł.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy jako niepubliczny punkt przedszkolny zobowiązani jesteśmy przeprowadzać ewaluację wewnętrzną?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jesteśmy jednostką budżetową, szkolącą, podlegającą bezpośrednio pod starostwo. Czy możemy brać udział w przetargach organizowanych przez starostwo?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- 1.Proszę sprecyzować zapisu w waszym regulaminie Rady Pedagogicznej "Dopuszcza się możliwość protokołowania elektronicznego posiedzeń Rady Pedagogicznej". Zapis rozumiem jako prowadzenie protokolarza w pamięci komputera więc czy istnieje przy tej okazji specjalny podpis elektroniczny? Jak nowy nadzór odniesie się do tej formy? 2.Nie znalazłem w portalu Regulaminu szkoły. Konkretnie gimnazjum. 3.Jak zgodnie z pzepisami powinna wygladać oraz być prowadzona księga protokołów Rady Pedagogicznej?.Czy uchwały i wnioski mogą być prowadzone w osobnej ksiedze?Jak prawidłowo dokumentować i prowadzić wszelkiego rodzaju sprawozdania?Forma elektroniczne w mojej opini byłaby najlepszym rozwiązaniem.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe