Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jesteśmy jednostką budżetową, szkolącą, podlegającą bezpośrednio pod starostwo. Czy możemy brać udział w przetargach organizowanych przez starostwo?
Powiatowa jednostka budżetowa może wziąć udział w przetargach organizowanych przez starostwo, ponieważ wyłączeniu podlegają jedynie osoby wykonujące czynności związane z przeprowadzeniem postępowania o udzielenie zamówienia po stronie zamawiającego lub osoby mogące wpłynąć na wynik tego postępowania lub osoby udzielające zamówienia, jeżeli po ich stronie występuje konflikt interesów (art. 56 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, Dz.U. z 2019 r., poz. 2019 ze zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Otrzymaliśmy laptopy z gminy w ramach grantu "Zdalna szkoła". Jak szkoła powinna je zaksięgować? Jeśli szkoła zaksięguje w koszty tzn. 013/760 i 401/072, to jak u siebie powinna zaksięgować gmina?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Od 01.10.2019 w przedszkolu niepublicznym jest udzielana pomoc psychologiczno- pedagogiczna chłopcu 6- letniemu z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim. Orzeczenie rodzic dziecka dostarczył 17.09.2019 r., a już od 01.10.2019 r. są realizowane zajęcia zgodnie z orzeczeniem. Informację, że w mojej placówce pojawiło się orzeczenie przekazałam niezwłocznie do Urzędu Gminy, było to w październiku. Do tej pory, a mamy już koniec lutego nie otrzymałam jednak żadnych środków z tytułu udzielania pomocy psychologiczno- pedagogicznej dziecku z orzeczeniem. Do 5-go dnia każdego miesiąca składam deklarację do Urzędu Gminy o liczbie dzieci w placówce i informuje tam o dziecku z orzeczeniem. Dalej nic. Co w tej sytuacji? Czy mam prawo ubiegać się o zaległe świadczenia? Jeżeli tak, to jak to zrobić? Niebawem będzie koniec roku szkolnego, a ja nie otrzymałam żadnych świadczeń, mimo że ponoszę koszty na rzecz organizacji zajęć dla tego dziecka, które wynikają z orzeczenia.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- W ostatnim czasie szkoły przechodzą kontrole sanepidowskie i panie chcą chodzić po klasach, sprawdzać m.in. czy dzieci prawidłowo siedzą w ławkach względem swojego wzrostu. Czy mają prawo do wchodzenia na zajęcia lekcyjne?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jeśli w przedszkolu nikt nie jest w związku zawodowym, to muszę dawać do opiniowania arkusz organizacyjny na dany rok szkolny oraz inne regulaminy np. regulamin pracy, wynagradzania pracowników niepedagogicznych?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel jest zatrudniony w szkole (placówka feryjna) od 01.09.2009 r. na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Wymiar etatu podczas zatrudnienia zmieniał się i wynosił m.in. 9/18, 14/18, 10/20, 18/18. Nie był jednak nigdy niższy niż połowa etatu. Od 01.10.2021 r. do 31.08.2022r. ww. nauczyciel ma zwiększony etat, który wynosi 19/19 godz. Nauczyciel przebywał:
• od 03.01 do 24.07.2018 r. na zwolnieniu chorobowym;
• od 25.07.2018 r. do 23.07.2019 r. na urlopie macierzyńskim/rodzicielskim.
Łącznie nauczyciel przebywał:
• na zwolnieniu lekarskim: 203 dni,
• na urlopie macierzyńskim/rodzicielskim: 363 dni.
W związku z powyższym proszę o udzielenie odpowiedzi na pytania:
1. Czy ww. nauczyciel, który jest zatrudniony w szkole podstawowej (placówka feryjna) od 01.09.2009 r. na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony w niepełnym wymiarze czasu pracy i ma od 1.10.2020 r. do 31.08.2022 r. zwiększony etat, tj. 19/19 godz., może ubiegać się w grudniu 2021 r. o urlop zdrowotny?
2. Czy nauczyciel w trakcie zwolnienia lekarskiego może ubiegać się o urlop zdrowotny?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe