Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nasza szkoła posiada w dokumentacji szkolnej tj. w WSO (Wewnątrzszkolny System Oceniania) zapis: „Na wniosek ucznia lub jego rodziców (prawnych opiekunów), sprawdzone i ocenione pisemne prace kontrolne oraz inna dokumentacja dotycząca oceniania ucznia jest udostępniana uczniowi lub jego rodzicom (prawnym opiekunom) zgodnie z Przedmiotowym Systemem Oceniania. Prace pisemne nie są wydawane do domu. Będą do wglądu na zebraniach z rodzicami i konsultacjach na terenie szkoły w wyznaczonym terminie przez nauczyciela.” Co należy zrobić jeżeli jeden z rodziców wystawił nam żądanie: „Proszę o udostępnienie (w formie ksero lub skanu na e-maila) najlepiej jeszcze przed zebraniem (…) wszystkich pisemnych prac mojego dziecka….” . Pytanie to kieruję ze względu na bardzo różne interpretacje Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2007r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (Dz. U. nr 83, poz.562 z poźn.zm).
W szkole obowiązuje statut, którego treść nie może być sprzeczna z rozporządzeniem. Oznacza to, że jeżeli przepisy oświatowe odsyłają do przepisów wewnątrzszkolnego prawa, szkoła ma obowiązek ich przestrzegać. Zatem należy postąpić tak, jak wskazują na to przepisy szkolne.
Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (ze zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Związek zawodowy powinien informować pracodawcę na piśmie o tym, że na terenie jego placówki funkcjonuje komórka związkowa. Czy związek musi przekazać dane o członkach w określonym terminie? Czy takie regulacje są prawnie usankcjonowane? Co w sytuacji, kiedy związek nie prześle dyrektorowi takiej informacji?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Dyrektor w siatce godzin na nowy rok szkolny przydzielił nauczycielowi w kl. VII w etacie 1 godzinę z puli godzin dyrektorskich na zajęcia rozwijające kreatywność. Czy ocena z tych zajęć powinna być wliczana do średniej ocen a przedmiot i ocena umieszczana na świadectwie szkolnym? A jeżeli tak czy powinna się znaleźć wśród zajęć obowiązkowych, dodatkowych czy innych?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy w wakacje powinno być prowadzone udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolu niepublicznym?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Dzień dobry,Z uwagi na wprowadzenie zawieszenia funkcjonowania szkół od dnia 12.03.w magazynie intendenta pozostały produkty, których terminowość jest nieważna.Proszę o przekazanie procedur i ewentualnych gotowych dokumentów jak powinien dyrektor szkoły w takiej sytuacji postąpić.Czy powołuje komisje likwidacji artykułów ,czy wydaje zarządzenie.Sprawa pilna.Bardzo proszę o pomoc.Dziękuję.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jak przygotować umowę i angaż dla nauczyciela, dla którego przewidziany jest cały etat? Nauczyciel ma pełnić w przedszkolu funkcję pedagoga specjalnego, ale część godzin ma być przeznaczona na prowadzenie zajęć specjalistycznych w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla dzieci z orzeczeniem lub opinią, zajęcia rewalidacyjne, terapię ręki, metodę Weronikę Sherborne, TUS. Czy nauczyciel może prowadzić te zajęcia w ramach całego etatu pedagoga specjalnego, czy trzeba to rozbić na godziny pedagoga specjalnego i pozostałe godziny przeznaczyć na te dodatkowe zajęcia?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe