Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel dyplomowany jest na urlopie zdrowotnym. W styczniu 2011 chce wrócić do pracy. Dla tego nauczyciela nie przewidziano godzin poprzez łączenie klas. Czy można takiego nauczyciela zatrudnić na część etatu lub "przesunąć" w stan nieczynny?
Proszę uściślić pytanie: na jakich warunkach (do kiedy, na jaki okres) nauczyciel otrzymał decyzję dot. urlopu zdrowotnego? Z jakiego powodu nie "zabezpieczono" godzin w przypadku powrotu nauczyciela z urlopu?
ODPOWIEDŹ (po uzupełnieniu pytania):
Przerwanie urlopu zdrowotnego jest możliwe jedynie w przypadku podjęcia przez nauczyciela działalności zarobkowej w trakcie trwania urlopu zdrowotnego. W innych sytuacjach przerwanie może nastąpić wyłącznie za zgodą dyrektora, ponieważ wiąże się to ze zmianą organizacji pracy szkoły, a za prawidłowy prces dydaktyczno-wychowawczy odpowiada dyrektor.
Reasumując:
dyrektor podejmuje decyzję związaną z przerwaniem urlopu zdrowotnego z innych przyczyn, niż wymienione w art. 73 KN, mając na uwadze przede wszystkim dobro uczniów oraz prawidłowość realizacji zadań statutowych oraz fakt, że nauczycielowi udzielono rocznego urlopu zdrowotnego - zgodnie z literą prawa, czyli po spełnieniu wszystkich wymogów prawnych.
art. 73 USTAWY z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (ze zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciel, który ma uprawnienia do nauczania tylko j.rosyjskiego może być zatrudniony w świetlicy szkolnej, w szkole podstawowej, w której j.ros.nie funkcjonuje?
- Jakie procedury należy zastosować przy przeniesieniu nauczyciela w zespole szkół ze stanowiska nauczyciel w szkole podstawowej do przedszkola na jeden rok oddział 0?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka pracuje w placówce niecały rok. Posiada stopień nauczyciela kontraktowego, czy przed podjęciem stażu na nauczyciela mianowanego (po upływie dwóch lat od uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego, który uzyskała w placówce, w której poprzednio pracowała) musi pracować dwa lata w jednej placówce, czy też liczy się staż ogólny?
- Nauczyciel jest zatrudniony w szkole niepublicznej w wymiarze 6 godzin, na podstawie Kodeksu pracy. Czy przy zmniejszeniu liczby godzin należy podpisać z nim ograniczenie wymiaru zatrudnienia?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Mam nauczyciela kontraktowego zatrudnionego na umowę na czas nieokreślony na 8 godzin (pozostałość po poprzedniej Dyrekcji). Chciałbym zatrudnić tę osobę na czas nieokreślony, na pełny etat. Czy jest taka możliwość? Jeśli tak to w jaki sposób mogę to zrobić? Zależy mi na tej osobie, bo to bardzo dobry nauczyciel, a porozumienia zmieniającego na kolejny rok Pani nie chce już podpisywać.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe