Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel dyplomowany realizuje 15 godzin (wych. fiz. ) w jednej szkole i 3 godz. (gimn. kor.) w drugiej SZKOLE - MA ODRĘBNE UMOWY O PRACĘ. Czy w ramach porozumienia między szkołami można mu zapewnić etat łączony w 1 szkole (1 umowa, realizacja z dopełnieniem etatu)- organ prowadzący jest przychylny. Jeśli tak, to będąc zatrudniony w pełnym etacie może skorzystać z urlopu na poratowanie zdrowia? Czy może otrzymać zatrudnienie przez mianowanie?
Uzupełnianie etatu nie następuje w drodze porozumienia między szkołami. To organ prowadzący posiada kompetencje do nałożenia na nauczyciela obowiązku podjęcia pracy w innej szkole w celu uzupełnienia etatu - art. 22 ust. 1 Karty Nauczyciela.
W takim przypadku nauczyciel będzie zatrudniony w Państwa szkole w pełnym wymiarze czasu pracy i ta szkoła będzie płaciła nauczycielowi wynagrodzenie za cały etat, natomiast obowiązki wykonywać on bedzie w dwóch szkołach. Co do zatrudnienia przez mianowanie - będzie ono możliwe, jeżeli istnieje możliwość zatrudnienia nauczyciela w pełnym wymiarze na czas nieokreślony. To samo dotyczy urlopu dla poratowania zdrowia.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka została zatrudniona od 8.01.2015 r. na 14/18 et. na zastępstwo nieobecnej nauczycielki. Od 16.02.2015 r. przebywała na zwolnieniu lekarskim (w ferie zimowe przebywała na urlopie wypoczynkowym), następnie od 09.09.2015 r. do 6.09.2016 r. przebywa na urlopie macierzyńskim. Ile dniu urlopu wypoczynkowego przysługuje nauczycielce i czy może skrócić urlop macierzyński, wykorzystać urlop uzupełniający i podjąć pracę od. 1.09.2016 r.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy są przepisy regulujące wymiar etatu na stanowisku bibliotekarza w stosunku do liczby uczniów w szkole.
- Bardzo proszę o sprawdzenie, czy poprawnie wyliczam urlopy poszczególnym nauczycielom: 1. Nauczyciel pracuje 3 dni w tygodniu, ma po 1 godzinie dydaktycznej: Wyliczenia: 3/25 = 0,12 x 35 = 4,2 (zaokrąglam do 5 dni); 5x8=40. Dzienny czas pracy tego pracownika to 1,6 godz: zajęcie dydaktyczne i czas na pozostałe czynności (0,12x40=4,8 - tydzień), więc 40/1,6 - urlop 25 dni (udzielany w dni pracy w przedszkolu); 2. Nauczyciel pracuje 5 dni w tygodniu, ma 3 godziny dydaktyczne każdego dnia 15/25=0,6 x 35 =21 dni x 8 =168 godz. Dzienny czas pracy to 4,8 godz. (3 dydaktyczne i pozostałe czynności), więc 168/4,8 - urlop 35 dni ( a kadrowa wyliczyła temu nauczycielowi 21 dni) - kto ma rację?; 3. Nauczyciel pracuje 3 dni w tygodniu 12,5/25 =0,5 x 35 =17,5 -zaokrąglam 18 dni x 8=144 godziny urlopu Dzienny czas pracy 7 godzin więc 144/7=20,57 (21 dni urlopu w godzinach pracy pracownika). Proszę o sprawdzenie wyliczeń, gdyż zastanawia mnie fakt, że nauczyciel, który ma tylko 3 godziny zajęć tygodniowo ma dłuższy urlop niż nauczyciel, który pracuje 12,5 godziny tygodniowo (jeden i drugi pracuje 3 dni w tygodniu). Może jednak coś źle wyliczam.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Z dniem 1 września nasze gimnazjum zostaje włączone do szkoły podstawowej (gimnazjum i szkoła podstawowa dotychczas ma dwóch odrębnych dyrektorów są to dwie niezależne od siebie szkoły) czy powinienem wydać świadectwa pracy nauczycielom, którzy od 1 września nie będą mieć godzin już w gimnazjum tylko w szkole podstawowej? Czy nie mam takiego obowiązku? Nauczycielka X w gimnazjum ma umowę na 15/21 etatu na czas nieokreślony. Otrzymała informację do teczki, że z dniem 1 września staje się nauczycielem szkoły podstawowej i z przydziału już wiem, że w roku szkolnym 2017/2018 nie będzie mieć żadnej godziny w oddziale gimnazjalnym tylko godziny w szkole podstawowej. Jeśli mam obowiązek wydania świadectwa z gimnazjum to proszę o podstawę prawną. Kolejny przypadek to nauczycielka ma umowę na rok (1.09.16r. - 31.08.17r.) na 4/18, czy powinienem wydać świadectwo jeśli wiem, że od 1 września będzie nadal mieć te 4/18 w oddziale gimnazjalnym, ale już z innym pracodawcą? Czy kolejną umowę powinien zawrzeć już dyrektor szkoły podstawowej z tą osobą ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel ukończył magisterskie studia stacjonarne w latach 1978-1983. Od 01.09.1983 r. nieprzerwanie pracuje na stanowisku nauczyciela.W dniu 31.12.2008 r. posiadał 25 lat pracy przy tablicy. Czy chcąc odejść na emeryturę obecnie nabył prawo do "starej" emerytury nauczycielskiej po doliczeniu okresu studiów dziennych?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe