Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy Rada Pedagogiczna może oddać ważny głos na swojego przedstawiciela w komisji konkursowej na dyrektora szkoły podczas, gdy ta osoba nie jest obecna na konferencji, jednak wcześniej wyraziła zgodę na przyjęcie swojej kandydatury?
Przepisy ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2018 r., poz. 996 ze zm. nie regulują szczegółowego trybu wyboru przedstawicieli do komisji konkursowej na dyrektora szkoły. Jeśli na przeszkodzie nie stoją postanowienia regulaminu danej rady pedagogicznej, można wybrać osobę nieobecną na zebraniu do komisji konkursowej (art. 63 ust. 14 pkt 2 lit. a, art. 73 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2018 r., poz. 996 ze zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy w dniu urlopu okolicznościowego nauczycielowi wypłaca się nadgodziny?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy będąc na urlopie dla poratowania zdrowia przez 12 miesięcy mam prawo do urlopu wypoczynkowego za te 12 miesięcy? Jaka jest podstawa prawna?
- Witam. Opis sytuacji: nauczycielka A.A. - kontraktowa, zatrudniona na umowę na czas określony na rok, uczy klasę drugą. Nauczycielka B.B., mianowana, zatrudniona na czas nieokreślony, obecnie w klasie trzeciej. Z przyczyn organizacyjnych w roku przyszłym dla Pani B.B. nie będzie klasy (zbyt mała liczba dzieci zgłosiła się do klas pierwszych). Czy można przenieść panią B.B. do pracy w świetlicy, mimo tego, że pani A.A. kończy się umowa? Natomiast przyczyną mojej decyzji o pozostawieniu pani A.A. jeszcze na rok, jest chęć zapewnienia ciągłości nauczania - nie chcę zmieniać nauczycielki w trakcie trwania etapu edukacyjnego. Czy moja opinia jest wystarczająca, tzn - czy mogę pozostawić tak tę sprawę, czy też jestem zobowiązany do zapewnienia w pierwszej kolejności pracy nauczycielce B.B., jako mianowanej? Proszę o podstawę prawną.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi, który przebywał na urlopie dla poratowania zdrowia od 01.09.2017r. do 31.08.2018r., a od 01.09.2018r. przeszedł na zasiłek kompensacyjny należy się ekwiwalent za urlop wypoczynkowy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania w poradni psychologiczno-pedagogicznej (placówce nieferyjnej) ukończy w lutym 65 lat, ma prawo do emerytury. Zgodnie z art. 23 KN umowa rozwiązuje się. Czy potrzebne jest wypowiedzenie?, czy 3 mies? Co wpisać w świadectwie pracy? Dziękuję
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe