Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel mianowany przebywa na urlopie wychowawczym od 10.2018 do 31.08.2020 r. Obecnie chce rozwiązać umowę o pracę. Co należy napisać w świadectwie pracy w pkt. dotyczącym wykorzystania urlopu wypoczynkowego w związku z tym, iż nie nabył prawa do urlopu uzupełniającego?
Na podstawie § 2 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 30 grudnia 2016 r. w sprawie świadectwa pracy (Dz.U. z 2018 r., poz. 1289 ze zm.), w treści świadectwa pracy podaje się informację dotyczącą urlopu wypoczynkowego przysługującego pracownikowi w roku kalendarzowym, w którym ustał stosunek pracy i wykorzystanego w tym roku. Ponieważ z uwagi na rozpoczęcie urlopu wychowawczego przed 1 stycznia 2020 r. nauczyciel za ten rok nie nabył prawa do urlopu wychowawczego, z uwagi na treść art. 67c ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215), w ustępie 6 pkt 1 świadectwa pracy należy wpisać 0 dni wykorzystanego urlopu wypoczynkowego w roku rozwiązania stosunku pracy; adnotacja ta dotyczy jednocześnie braku uprawnienia nauczyciela do ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy za 2020 r., zgodnie z załącznikiem do ww. rozporządzenia.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy na urlopie macierzyńskim i wychowawczym przysługują wczasy pod gruszą?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pytanie dotyczy rozliczania godzin ponadwymiarowych nauczycieli szkół i placówek prowadzonych przez Województwo Małopolskie prowadzących kształcenie w formie zaocznej/ Uchwała NR XXIX/494/12 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 26 listopada 2012r. Obowiązkowy wymiar zajęć dydaktycznych wynosi rocznie 684 godziny, w uchwale jest zapis mówiący że " Rozliczenie godzin zajęć dydaktycznych nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć dydaktycznych w kształceniu zaocznym i na odległość następuje w każdym semestrze" "Odbyte godziny zajęć ...przekraczające połowę rocznego wymiaru, są godzinami ponad wymiarowymi". W takim wypadku kiedy powinny być godziny ponadwymiarowe rozliczane? Drugie pytanie dotyczy również rozliczania godzin ponadwymiarowych, z tym, że co w przypadku gdy nauczyciel realizuje zajęcia z różnego pensum i nie tylko w kształceniu zaocznym?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Ile dni urlopu przysługuje dyrektorowi szkoły w przypadku przepracowania od 01.01 do 31.08.2019 r. (po tym okresie dyrektor zostanie zwolniony i przejdzie na emeryturę). Czy urlop należy wyliczyć proporcjonalnie czyli 24 dni czy cały urlop 35 dni?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy są jakieś przeciwwskazania do zatrudnienia nauczyciela emeryta na czas nieokreślony?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W związku z otrzymanym orzeczeniem dziecka o kształceniu specjalnym powinnam zatrudnić oligofrenopedagoga do współorganizowania kształcenia specjalnego . W umowie należy wpisań stanowisko pracy. Zwykle określają to stanowisko jako nauczyciel wspomagajacy. Czy tak jest właściwie? Rozporządzenie taką osobę określa jako nauczyciel współorganizujący kształcenie specjalne. I właśnie mam dylemat.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe