Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel odbywa staż na nauczyciela mianowanego od 01.09.2010 r. W okresie od 03.03.2011 r. rozpoczęła się usprawiedliwiona nieobecność nauczyciela z powodu choroby, urlopu macierzyńskiego i urlopu uzupełniającego, trwająca do 22.11.2011 roku.Z jakim dniem nastąpiło przerwanie stażu? O ile dni powinien zostać przedłużony nauczycielce staż?
USTAWA z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (ze zm.)
Art. 9d.5. W przypadku nieobecności nauczyciela w pracy z powodu czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby, zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy lub urlopu innego niż urlop wypoczynkowy, trwającej nieprzerwanie dłużej niż miesiąc, staż ulega przedłużeniu o czas trwania tej nieobecności. W przypadku nieobecności dłuższej niż rok nauczyciel obowiązany jest do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze.
Staż nauczycielowi należy przedłużyć o czas nieobecności, czyli od dnia usprawiedliwionej nieobecności, w tym przypadku od 03.03.2011 r. do 22.11.11 r. Należy zliczyć dni absencji i o tyle wydłużyć staż. Ponieważ staż na nauczyciela mianowanego trwa 2 lata i 9 miesięcy, nauczyciel ten kończyłby staż 31.05.2013 r., należy mu więc uwzględnić (licząc od 1.06.2013) dodatkowy staż wynikający z absencji, czyli 265 dni.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Uprzejmie proszę o odpowiedź na następujące pytanie. Jeżeli nauczyciel pisze Plan rozwoju zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego to opisuje zagadnienia z &7.1 czy pkt 2? Proszę o szybką odpowiedź.
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Opiekun stażu przydzielony nauczycielowi ubiegającemu się o stopień awansu zawodowego dokonuje projektu oceny dorobku zawodowego w ciągu 14 dni od zakończenia stażu.Czy termin 21 dni opracowania przez dyrektora oceny dorobku zawodowego wliczony jest w okres tych 14 dni,czy liczony jest od 14 dnia oddzielnie 21 dni?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka od 1 września 2022 r jest zatrudniona w szkole podstawowej ogólnodostępnej na stanowisku wychowawcy świetlicy w pełnym wymiarze godzin (26/26). Wcześniej, tj. w 1985 r. ukończyła studium pedagogiczne (posiada świadectwo ukończenia) zorganizowane przez Oddział Doskonalenia Nauczycieli, na podstawie Zarządzenie Ministra Oświaty i Wychowania z dnia 22 maja 1981 r. w sprawie zasad uzyskiwania kwalifikacji pedagogicznych przez czynnych nauczycieli szkół podstawowych i placówek oświatowo- wychowawczych, uzyskując tym samym kwalifikacje w rozumieniu art. 9, ust. 1 KN. Nauczycielka posiada także dyplom ukończenia studium kwalifikacyjnego z zakresu pedagogiki specjalnej, na podstawie którego uzyskała kwalifikacje do prowadzenia pracy w szkołach i placówkach kształcenia specjalnego dla dzieci upośledzonych umysłowo (podstawa prawna: zarządzenia Ministra Oświaty i Wychowania z dnia 5 maja 1983 r. w sprawie utworzenia studium pedagogicznego w zakresie pedagogiki specjalnej). Na bazie ww. przygotowania nauczycielka była zatrudniona przez 7 lat i 9 miesięcy w specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym od dnia 4 września 1984 r. do 31 maja 1992 r. na stanowisku wychowawcy internatu, po czym wyjechała za granice i tam pracowała w innej branży. 30 czerwca 2022 r. dyrektor szkoły nadał nauczycielce stopień nauczyciela kontraktowego w oparciu pięcioletni okres pracy i znaczący dorobek zawodowy i mając na uwadze fakt, że nauczycielka uzyskała status nauczyciela mianowanego przed kwietniem 2000 r. (1992 r.), a miała wieloletnia przerwę w oświacie. Jak wygląda w takim przypadku awans zawodowy nauczycielki?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Dzień dobry, mam trzech nauczycieli, którzy są kontraktowymi i mają przerwę już dwa lata po uzyskaniu tego stopnia, chcą rozpocząć awans na mianowanie, wiem, że robią to na starych zasadach, tylko mam pytanie: ile będzie wynosiła ich staż na mianowanie, czy dobrze rozumiem, że zostaje skrócony do roku i 9 miesięcy, czyli jak zaczynają 01 września 2022 r. to kończą 31 maja 2024 r. ?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- 1 września 2017 roku rozpoczęłam staż na nauczyciela dyplomowanego w placówce niepublicznej jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. W tym roku dostałam propozycję objęcia stanowiska dyrektora szkoły w tej placówce. Czy mogę kontynuować staż jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej? Do kogo w takim przypadku złożyć dokumentację po zakończeniu stażu?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe