Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Jeżeli nauczyciel będzie miał na zwolnieniu lekarskim adnotację, że „może chodzić” i nie będzie miał przeciwwskazań lekarskich do uczestnictwa w postępowaniu...

PORADA PRAWNA

27 czerwca 2019 Awans zawodowy

Nauczyciel stażysta rozpoczął staż na stopień nauczyciela kontraktowego 01.09.2018 r., kończy go zatem 31.08.2019 r.według nowego przepisu. We wrześniu planowane jest postępowanie, możliwe jest jednak, że od września nauczyciel będzie przebywał na L4. Pytanie czy nauczyciel będący na L4 może przystąpić do postępowania kwalifikacyjnego na wyższy stopień awansu zawodowego?

Jeżeli nauczyciel będzie miał na zwolnieniu lekarskim adnotację, że „może chodzić” i nie będzie miał przeciwwskazań lekarskich do uczestnictwa w postępowaniu kwalifikacyjnym, może brać w nim udział. Natomiast takie przeciwwskazania albo też adnotacja, że chory „musi leżeć” skutkują tym, że w razie kontroli wykorzystywania zwolnienia lekarskiego nauczyciel straci prawo do zasiłku chorobowego za cały okres zasiłkowy (§ 5 i 10 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 27 lipca 1999 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu kontroli prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich od pracy oraz formalnej kontroli zaświadczeń lekarskich, Dz. U. Nr 65, poz. 743; art. 17 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, Dz.U. z 2019 r. poz. 645). 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT