Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel wrócił do pracy 11.07.2011r. po długotrwałym zwolnieniu lekarskim. Od 12 07.2011 r. do 03.10.2011 r. wykorzystał urlop za 2011 r., następnie od 04.10.2011 r. do 30.06.2012 r. przebywa na urlopie zdrowotnym. Czy nauczycielowi należy się Dodatkowe Roczne Wynagrodzenie za 2011 r., jeśli tak to w jakiej wysokości. Proszę o szybką odpowiedź. Będę bardzo zobowiązana. Z góry dziękuję.
Ustawa z dnia 12 grudnia 1997 r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej:
Art. 2. 1. Pracownik nabywa prawo do wynagrodzenia rocznego w pełnej wysokości po przepracowaniu u danego pracodawcy całego roku kalendarzowego.
2. Pracownik, który nie przepracował u danego pracodawcy całego roku kalendarzowego, nabywa prawo do wynagrodzenia rocznego w wysokości proporcjonalnej do okresu przepracowanego, pod warunkiem, że okres ten wynosi co najmniej 6 miesięcy.
3. Przepracowanie co najmniej 6 miesięcy warunkujących nabycie prawa do wynagrodzenia rocznego nie jest wymagane w przypadkach:
6) korzystania:
a) z urlopu wychowawczego,
b) z urlopu dla poratowania zdrowia,
c) przez nauczyciela lub nauczyciela akademickiego z urlopu do celów naukowych, artystycznych lub kształcenia zawodowego,
Oznacza to, że:
1. Nasz pracownik nie przepracował całego roku, więc musi spełnić warunek z art. 2 ust. 2, tj. przepracować 6 miesięcy (efektywnie - uchwała Sądu Najwyższego z dnia 25 lipca 2003 r. (III PZP 7/03),
2. W ust. 3 ustawodawca zwolnił z obowiązku przepracowania 6 miesięcy nauczycieli przebywających na urlopie dla poratowania zdrowia (czyli okres ten wlicza się do wymaganych 6 miesięcy),
3. Jeżeli do 11 lipca 2011 r. nauczyciel przebywał ciągle na L-4, to okres od 12 lipca 2011 do 31 grudnia 2011 będzie za krótki (o 11 dni), aby nabył prawo do "13".
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy osoba zatrudniona od 1 września 2004 roku posiada kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela-wychowawcy w internacie szkoły ponadgimnazjalnej, która: 1. ukończyła studia wyższe magisterskie na kierunku wychowanie techniczne - mgr wychowania technicznego, 2. ukończyła studia podyplomowe w zakresie informatyki dla nauczycieli, 3. ukończyła 270 godzinny kurs kwalifikacyjny z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciele zgłosili chęć organizacji zajęć w ramach Art. 42. ust.2.pkt
2) inne zajęcia i czynności wynikające z zadań statutowych szkoły, w tym zajęcia opiekuńcze i wychowawcze uwzględniające potrzeby i zainteresowania uczniów.
Czy w związku z wypowiedzą MEN zajęcia te realizowane są w ramach 40 h pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- w jaki sposob rozliczyc godziny ponadwymiarowe pracownika poradni psychologiczno-pedagogicznej?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Witam, proszę o odpowiedź na następujące pytania: zatrudniam n-la na czas określony od 1.09.2008r.do 31.08.2009r(pierwsza umowa), 1.09.2009r. do 31.08.2010r.(druga umowa). Czy trzecia umowa bedzie zawarta automatycznie na czas nieokreślony(według mnie tak)? I drugie pytanie ile powinna wynosić przerwa między umowami(np. między drugą a trzecią) aby nie wpaść w pułapkę umowy na czas nieokreślony?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dzień dobry.
Proszę o informację jak powinien postąpić dyrektor szkoły w następującej sytuacji. Brakuje w szkole nauczycieli religii. Dwie nauczycielki zatrudnione obecnie w szkole (edukacja wczesnoszkolna, świetlica) są w trakcie studiów podyplomowych teologicznych (ukończony I rok). Obie nauczycielki otrzymały misję do nauczania religii w szkole od Biskupa. Formalnie jednak nie posiadają kwalifikacji. Kurator jednak wydaje zgodę na ZATRUDNIENIE bez kwalifikacji. W tym przypadku nie może wydać takiej zgody, gdyż nauczycielki są już zatrudnione w tej szkole.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe