Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel zatrudniony na czas nieokreślony. - Choroba w czasie ciąży od 27.10.2014 r. do 13.07.2015 r.; - Urlop macierzyński od 14.07.2015 r. do 11.01.2016 r.; - Urlop rodzicielski od 01.01.2016 r. do 11.07.2016 r. Ile dni uzupełniającego urlopu wypoczynkowego należy naliczyć nauczycielowi po wykorzystaniu aktualnego urlopu?
Uzupełniający urlop wypoczynkowy przysługuje m.in. za niewykorzystany urlop z powodu niezdolności do pracy spowodowanej chorobą, urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego. W opisanym przypadku nauczycielka nie wykorzystała z w/w powodów urlopu w 2015 roku w całości i w 2016 roku w części (w trakcie wakacji wykorzysta 7 tygodni i 2 dni urlopu; urlop nauczyciela liczy się we wszystkie dni łącznie z sobotami i niedzielami).
W związku z powyższym, nauczycielce przysługuje uzupełniający urlop wypoczynkowy w wymiarze:
- 8 tygodni za 2015 rok
- 5 dni za 2016 rok.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Chciałabym zapytać o kwestię związaną z urlopem dla poratowania zdrowia.Czy nauczyciel, który przebywa na rocznym urlopie dla poratowania zdrowia, może bezpośrednio po jego zakończeniu pójść na kolejny roczny urlop dla poratowania zdrowia, czy musi być zachowana jakaś przerwa?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownica w sobotę przyszła na dyżur do szkoły na 2 godz. i w niedzielę również na 2 godz., czy tej osobie należy się 2 dni urlopu za dyżury w dni wolne od pracy ? (szkoła pracuje tylko od pn. - do pt.)
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel dyplomowany z dniem 31.08.2012 r. odchodzi na emeryturę. W roku szkolnym 2011/2012 miał ograniczenie etatu do 0,5 ze względu na zmniejszoną liczbę oddziałów w szkole (szkoła w trakcie likwidacji). Proszę odpowiedzieć, czy odprawę emerytalną należy wypłacić od całego etatu (tak była zawarta umowa), czy od 0,5 etatu (taki etat miał w roku szkolnym 2011/2012), gdyż w KN art. 87.1 jest zapis, że przyznaje się odprawę emerytalną w wysokości 2-miesięcznego ostatnio pobieranego wynagrodzenia w szkole będącej podstawowym miejscem pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- 1. Czy nauczycielowi realizującemu nauczanie indywidualne ucznia w domu w miejscowości, w której znajduje się szkoła, przysługuje delegacja? (nauczyciel dojeżdża do ucznia samochodem) 2. Czy w związku z tym nauczaniem należy zmienić nauczycielowi warunki umowy o pracę?
- W związku z rezygnacją z pracy i rozwiązaniem umowy na zasadzie porozumienia stron w szkole od stycznia 2019 r. był wolny etat dla nauczyciela wychowania fizycznego. W lutym zatrudniłam nowego nauczyciela na umowę na czas nieokreślony. W związku z tym mam pytanie co z urlopem wypoczynkowym dla zatrudnionego w lutym nauczyciela w czasie wakacji? Czy powinien wykorzystać tylko tyle dni ile wynika z wyliczenia proporcjonalnie do okresu zatrudnienia? Jeżeli tak, to czy powinien pracować w pozostałe dni wakacji i jakie zajęcia powinien prowadzić?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe