Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania z 35 letnim stażem przebywa na urlopie zdrowotnym od 01.09.2015r. do 29.02.2016r. W związku z nabyciem praw emerytalnych 14.03.2016r chce rozwiązać umowę o pracę na mocy porozumienia stron. W związku z powyższym za ile dni należy wypłacić mu ekwiwalent za niewykorzystany urlop? Za 3 m-ce, czy za jeden m-c?
Nauczycielowi nalezy wypłacić ekwiwalent za 3 miesiące - okres zatrudnienia w roku, w którym ustaje stosunek pracy. Fakt, ze przez 2 miesiące przebywał na urlopie dla poratowania zdrowia nie będzie miał tu znaczenia. Inaczej jest w przypadku uzupełniającego urlopu wypoczynkowego. Tu przebywanie na urlopie zdrowotnym w trakcie ferii i wakacji nie powoduje nabycia prawa do urlopu uzupełniającego. Nie jest on bowiem wymieniony w art. 66 ust. 1 Karty Nauczyciela.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy można zawrzeć porozumienie zmieniające ze sprzątaczką szkoły zatrudnioną na 8/8 etatu aby 6 godzin z etatu sprzątaczki przydzielić jej jako pomoc nauczyciela i zostawić 2/8 sprzątaczki czy można to zrobić w ramach jednego porozumienia i jednej umowy? Czy trzeba wypowiedzieć te 6 godzin i zawrzeć drugą umowę na 6 godzin pomocy nauczyciela?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel ukończył 5-letnie studia z zakresu pedagogiki ogólnej, studia podyplomowe z zakresu pedagogiki resocjalizacyjnej, kurs kwalifikacyjny z oligofrenopedagogiki, 190-godzinny kurs z socjoterapii (nie ma adnotacji, że jest to kurs kwalifikacyjny). Uczeń z zespołem Aspergera w szkole ogólnodostępnej ma w orzeczeniu z marca tego roku zalecenie do zorganizowania zajęć socjoterapeutycznych. Czy ten nauczyciel ma kwalifikacje do prowadzenia takich zajęć?
- Pracownik obsługi gimnazjum deklaruje odejście na emeryturę z dniem 28 sierpnia 2017r. Czy należy mu udzielić urlopu proporcjonalnie do przepracowanego okresu w 2017 roku czy całość tzn. 26 dni.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Potrzebuję wystawić świadectwo pracy. Umowa, kartoteki wynagrodzenia oraz pismo w którym wyrażona jest zgoda na dodatkowe zatrudnienie ( świadectwo dotyczy dodatkowego wynagrodzenia) mają różne daty. Na podstawie czego powinnam wystawić świadectwo pracy? Na umowie jest data od 01.02.1983 do odwołania, wynagrodzenia są od kwietnia z wyrównaniem za marzec do sierpnia 1983, natomiast zgoda na zatrudnienie jest od 07.03.1983r. do 31.12.1983r. W aktach jest również pismo z prośbą o rozwiązanie stosunku pracy z dniem 1 czerwca 1983, ale na kartotekach jest wynagrodzenie do sierpnia 1983r.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel zatrudniony w przedszkolu na czas nieokreślony od 1 września 2017 musi mieć zgodę dyrektora swojej placówki macierzystej (gimnazjum)? Od kogo musi być zgoda jeżeli od 1 września 2017 roku gimnazjum będzie przekształcone i połączone z szkołą podstawową, który dyrektor udziela zgody, jeżeli jest potrzebna?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe