Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel zatrudniony na umowę o pracę na czas określony w dniu 21.10.2014r. złożył do dyrektora szkoły pismo w sprawie rozwiązania umowy o pracę wypowiedzeniem (z zachowaniem dwutygodniowego okresu wypowiedzenia). W jakim dniu należy rozwiązać z nim umowę o pracę. Czy przysługują mu jakieś uprawnienia pieniężne?
Zgodnie z Kodeksem Pracy, umowa o pracę zawarta na czas określony, co do zasady nie podlega rozwiązaniu w drodze wypowiedzenia. Jedynie umowę zawartą na okres co najmniej 6 miesięcy można rozwiązać za wypowiedzeniem ale tylko w przypadku, gdy w umowie zawarto taką możliwość.
Termin wypowiedzenia takiej umowy to 2 tygodnie. Okres wypowiedzenia liczy się w przypadku tygodniowych wypowiedzeń od niedzieli następującej po dniu złożenia wypowiedzenia, które kończy się w sobotę. W opisanej sytuacji okres wypowiedzenia liczyć należy od 26.10.2014. Wypowiedzenie zakończy sie 08.11.2014.
W sytuacji, gdy pracownik wypowiada umowę o pracę, nie przysługują mu żadne świadczenia pieniężne, chyba że nie wykorzystał jeszcze przysługującego mu urlopu wypoczynkowego za dany rok kalendarzowy - wówczas należy wypłacić ekwiwalent urlopowy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy osoba, która ukończyła studia podyplomowe w zakresie edukacja i rewalidacja osób ze spektrum autyzmu oraz studia podyplomowe w zakresie edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogika) posiadająca przygotowanie pedagogiczne może prowadzić zajęcia rewalidacyjne z uczniem niepełnosprawnym intelektualnie w stopniu umiarkowanym ze sprzężeniem z autyzmem?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Chciałabym zapytać o wysokość wynagrodzenia dla nauczyciela w placówkach publicznych zatrudniających nauczycieli zgodnie z Kartą Nauczyciela. Jaką wysokość pensji posiada - nauczyciel kontraktowy, pracujący w mieście gminnym (wielkość gminy 7 tys. mieszkańców, a samego miasta ok. 5 tys.) ze stażem pracy 4-5 lat, z wykształceniem wyższym, z przygotowaniem pedagogicznym. Praca poza godzinami nocnymi, wychowanie przedszkolne, brak dodatkowych obowiązków w postaci sprawowania funkcji dyrektora czy bycia opiekunem stażu, województwo lubelskie.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o konkretną odpowiedź na przedstawiony przeze mnie problem (dotychczas nie uzyskałam wyczerpującej odpowiedzi). Czy pełnozatrudnionemu nauczycielowi świetlicy można zaplanować pracę w godz. 6:45-16:15 z dwu-, czterogodzinną przerwą (wszystkie dzieci są na lekcji)? Jeśli nie, proszę podać konkretne przepisy. Nadmieniam, że organizacja pracy świetlicy z wykorzystaniem art. 42 nie rozwiązuje problemu.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Ocena pracy nauczyciela. Od 1.09.2019 r. zatrudnimy nauczyciela (w czerwcu br. została z nim podpisana umowa o pracę), któremu dyrektor szkoły chce powierzyć funkcję kierownika świetlicy szkolnej. Wobec powyższego, pracownik dostarczył ocenę swojej pracy zawodowej dokonanej w czerwcu 2019 r. w placówce, w której jest zatrudniony do 31.08.20019 r. Czy w związku z posiadaniem w aktach osobowych tego pracownika oceny, o której mowa wyżej, dyrektor obecnej placówki będzie zobowiązany dokonać kolejnej oceny pracy w ciągu 5 lat od daty uzyskania poprzedniej (w innej placówce), tj. w terminie do czerwca 2024 r.?
- Czy nauczyciel pracujący (nauczanie indywidualne) z dzieckiem które ma orzeczenie o upośledzeniu w stopniu lekkim powinien mieć płacony dodatek 10%? Czy taki dodatek płacimy nauczycielowi który prowadzi zajęcia rewalidacyjne?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe